Tarot Dersleri: Derin ve Kapsamlı Tarot Eğitimi

İlgisi olan herkes kartların gizemini seviyor, haftalık yorumları merakla dinliyor, kartları anlamaya çalışıyor. “Ben kartlarla nasıl çalışabilirim?” diye soran herkese verdiğim yanıt aynı: Bunun için öncelikle kartların dilini anlamak gerekir. Bu dil, yapı itibariyle sembolik bir dildir ve kartların üzerinde gördüğümüz her bir sembol geçmişten geleceğe uzanan, eskimeyen hikâyelere ve anlamlara sahiptir. Bu hikâyeleri anlamak, bu anlamları çözmek ve böylelikle kartları layığıyla okumak için Mitoloji ve Semiyotik (Göstergebilim) giriş seviyesinde de olsa aşina olunması gereken disiplinlerin en başına yer alıyor. Kartları anlamak için yola çıkanlar Teoloji (Dinbilim), Simya, Astroloji ve Kehanet gibi eski ve yeni dünya bilimlerinin temel öğretileriyle de tanışıyor.

Mystaerion Tarot Derslerinin en önemli farkı, yukarıda sayılan disiplinler başta olmak üzere kartları her bakımdan hayatınızın bir parçası hâline getirmek için ihtiyacınız olan altyapıyı sağlamak üzere hazırlanmış olması. Beş ay boyunca, her hafta işlenecek derslerle kartların geleneksel anlamlarını ezberlemenin çok ötesinde, her bir sembolün ardında yatan kolektif miras ile yorumunuzu nasıl derinleştirebileceğinizi, kartları kişisel ve ruhsal gelişiminiz için nasıl kullanabileceğinizi, başta Kelt Açılımı olmak üzere pek çok farklı açılım çeşidinde nasıl ustalaşacağınızı, ayrıca meditasyon ve ritüel gibi çalışmalarınızda kartlara nasıl yer verebileceğinizi öğreneceksiniz. Youtube kanalımda yayınladığım Haftalık Tarot Rehberliği videolarımı seviyorsanız, böyle bir yorum üslubu geliştirmek istiyorsanız, kartların dilini benden dinlemeniz size çok büyük keyif verecek. 🙂

Dahası da var, derslerinizi tamamladığınızda mystaerion.com’da benden eğitim aldığınıza dair bir referans eşliğinde dersleri tamamlayan (ve isminin yer almasını isteyen) kişilerin arasında isminiz yer alacak.

Bireysel derslere dilediğiniz zaman başlayabiliriz. Biraz daha ekonomik bir seçenek olan Grup Dersler Ocak ayında Bahar Sınıfı, Eylül ayında Güz sınıfı olarak açılıyor.

Derslerin içeriği hakkında biraz daha bilgi vermem gerekirse:

Tarot Derslerini, özellikle ana odağı kişinin kendini tanıması ve Tarot kartlarını kendini keşfetmek, potansiyellerini gerçekleştirmek, hayatına iradesi ile yön vermek üzere aktif kullanması olacak şekilde, temel bilgilerin yanı sıra uygulamaya ve bunu destekleyecek şekilde sezgisel çalışmalara da değinen bir yöntem ile veriyorum. Böylelikle öğrencilerin Tarot kartlarını gerçekten hayatlarının bir parçası hâline getirmelerine yardımcı oluyorum. 5 ay süren eğitimde dersleri haftada bir kez, ayda dört kez Zoom üzerinden gerçekleştiriyoruz, her ders ortalama 1,5-2 saat sürüyor. Haftada bir kez işlenen ders dışında bir sonraki derse kadar uygulanacak ödev oyunları, yapılacak okumalar ve araştırmalar oluyor, yani öğrencilerimle haftada bir kez ders saatinde görüşüp bırakmıyorum genelde ve özel Facebook grubumuz üzerinden iletişim içerisinde oluyoruz zamanlarımız elverdikçe. Tarot üzerine yazılmış en güzel eserler arasında yer alan, Türkçe baskısı tükenmiş olan kitaplar ve çeşitli başka kaynaklar konusunda da yardımcı oluyorum.

Toplam 5 (beş) ay süren Tarot derslerinde birinci ay temel kaideler, tarihçe, numeroloji, sembolizm, Kahramanın Yolculuğu konuları işlenerek bir temel oluşturulur ve öğrencilerin desteleri ile  tanışmalarına, bağ kurmalarına yardımcı olacak çalışmalar yapılır. İkinci ay Büyük Arkana kartlarına ayrılır. Üçüncü ay ise her hafta bir seri işlenecek şekilde Küçük Arkana kartlarına ayrılır. İkinci ve üçüncü ay derslerinde her kartın sembolleri tek tek ele alınarak kartların anlamları pekiştirilir. Dördüncü ay dersleri tamamen kartlara soru sorma, açılımlarda tecrübe kazanma ve kartları açılımlar içerisinde bir arada yorumlama becerisi geliştirme üzerinedir, her hafta belirli bir kart sayısına sahip açılım çeşitleri öğrenilir ve birer örnek uygulama yapılır. Beşinci ay dersleri Tarot kartlarının öngörü veya iç görü haricinde enerji çalışmaları, meditasyonlar, rüya yorumu, ritüeller, vb. alanlarda kullanımı ve kartların farklı ekollerle (Kristal Şifa, Aromaterapi, Astroloji, vb.) bağdaşan yönleri üzerine bilgiler ve bunları yorumlara katmaya, açılımlarda kullanmaya ilişkin çalışmalar içerir.

Bu kapsamlı içeriğe ek olarak Saray Kartlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir ek dersimiz, bir de bütün dersler tamamlandıktan sonra Profesyonel Tarot Yorumu için sahip olunması bana göre hayati önem taşıyan Etik Değerler, Kalifikasyon, Soru Editörlüğü (evet, profesyonel bir yorumcu, danışanın sorularını olması gereken şekle getirmek için gerekli alt yapıya sahip olmalıdır) gibi konuları konuştuğumuz ikinci bir ek dersimiz var.

Bireysel (kişiye özel) dersler ile grup derslerinin içeriği aynıdır, derslerin ses kayıtları ile ilgili dökümanlar dersten sonra öğrencilerle paylaşılır. Aradaki tek fark bireysel eğitimin özel ders formatına sahip olması, ders erteleme, grup derslere misafir olarak katılma vb. seçeneklerin bulunması. 🙂

Bütün Tarot öğrencilerine özel olan Facebook grubu üyeliği eğitim için yaptığınız yatırıma dahildir. Tarot Eğitiminin hizmet ücretine yatırım diyorum, çünkü bu sizin kendinize yaptığınız bir yatırım. 🙂

Eğitim ve eğitim ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için mystaerion@gmail.com adresine e-posta göndermeniz yeterli.

Sonsuz bir sevgi ve şükran ile,

~Deniz Tara

Reklamlar