Merhaba! :)

2012 yılında yazılarımı daha kalıcı ve düzenli bir ortamda paylaşmak amacıyla geçici bir ad altında temellerini attığım Mystaerion, bu yolculuğun amacını ve kendi kişisel yolculuğum ile ne kadar iç içe olduğunu yaşayarak daha iyi anladığım iki senelik bir sürecin ardından 2017 yılında gerçek adına kavuştu.

Mystaerion, gizemin korunduğu ya da bulunduğu yer demek. Bir nevi tapınak ya da mabed. Burası hepimizin mabedi, hepimizin evi.

tara

Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse, tekâmülünü tamamlama yolunda maddi ve manevi olanı bir arada yaşamayı seçen, yolculukları ve Yaratıcıdan ötürü yaratılan her şeyi seven bir insanım. Ege Üniversitesi mezunuyum, aynı üniversitede Edebiyat alanında Doktora yapıyorum, ikinci üniversite olarak Felsefe Lisans öğrenimime devam ediyorum. Psikoloji alanında aldığım eğitimler rehberlik seanslarımı farklı kılan özelliklerden biri. Astroloji ve Tarot alanlarında verdiğim kapsamlı rehberlik hizmetlerinin yanı sıra Sertifikalı Kristal Şifa Terapisti ve Holistik Yaşam Koçuyum. Benim için akademik kariyer üniversite ile tapınağı birleştirmek demek, tıpkı eski zamanlardaki gibi.

Küçüklüğümden beri ruhsal yeteneklerini kullanabilen, bu nedenle çoğunlukla mistik, gizemli diye tanımlanan alanlara ilgi duyan, araştırmayı ve yazmayı seven, sosyal ortamlar yerine Doğa’nın ve kitaplarının dostluğunu seven biri oldum.

Enneagram testine göre Tip 9 – Barışçı (Peacemaker), Jung/Myers-Briggs testine göre ise INFP tipi bir karaktere sahibim (bazen ENFP hissederim). Güneş burcum Boğa (Koç birleşiminde), Yükselen burcum Balık, Ay burcum Kova ve bu ilginç karışımı Balık burcundaki Venüs’üm ve Koç burcundaki Kuzey Ay Düğümüm taçlandırıyor. Hint Astrolojisine göre yükseleni Kova olan bir Oğlak durumundayım. Ana Totem hayvanım ise Yunus.

Şifa Sanatları ile ilgili her öğreti ve teknik, başta Anadolu ve Kelt-Druid olmak üzere Eski Yol Zanaatleri ve Şamanik öğretiler, kadim uygarlıklar, ruhsal farkındalığa vesile olan tüm Divinasyon (Kehanet) Sanatları, Astroloji, Sabian Sembolleri, Müzik, Felsefe, Mitoloji, Arkeoloji, Antropoloji, Psikoloji, Sosyoloji, Edebiyat, Pozitif Bilimler, bir bütün olarak meditasyon ve bilinçli yaşama dair her şey ilgi alanım dahilinde. Bu alanlarda yıllar içinde öğrendiğim ve hatırladığım bilgileri bir araya getirip kişisel tecrübelerimle birleştirerek yazıya dökmek ve seanslarda danışanlarımla paylaşmak benim için mutluluk ve onur verici.

Yolculuğuma Gnothi Seauton (Kendini Bil) düsturu ile, önce kendimi sonra da evreni bilme arzusu ile başladım. Rehberlik ettiğim insanlara kendilerini bilmeleri için alan ve ışık tutuyorum.

İnsanlara yol göstermek, ışık tutmak ve şifanın kaynağına ulaşmaları için aracılık etmek ruhsal görevlerim arasında yer alıyor.

Bilgiyi ve sevgiyi paylaştıkça, ışıklarının daha da yayıldığına inanıyorum. Evren içerisinde yer alan her birimizin buna dair bir sorumluluk taşıdığını düşünüyorum.

~Deniz Tara

*

Bugüne dek farklı platformlarda bana ve misafir yazarlara ait olan yazılar yayımlandı, onlara denk geldikçe altlarında ilk olarak nere(ler)de yayımlandıklarını göreceksiniz. Yazıların içerisinde yer alan bilgiler doğrudan bizlere ait olmaz bazen, o durumda da bilgilerin -varsa- kaynağını ya da nere(ler)den derlendiğini yine yazıların altında bulacaksınız.

Yol devam ettikçe yazılar da devam edecektir.

Sonsuz sevgi ve saygı ile…

Comments

  1. Merhaba, ilgili yazının altına yorumunuzu yazarsanız oradan cevaplandıracağım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s