Merhaba!

2012 yılında yazılarımı daha kalıcı ve düzenli bir ortamda paylaşmak amacıyla geçici bir ad altında temellerini attığım Mystaerion, bu yolculuğun amacını ve kendi kişisel yolculuğum ile ne kadar iç içe olduğunu yaşayarak daha iyi anladığım iki senelik bir sürecin ardından 2017 yılında gerçek adına kavuştu.

Mystaerion, gizemin korunduğu ya da bulunduğu yer demek. Bir nevi tapınak ya da mabed. Burası hepimizin mabedi, hepimizin evi.

tara

Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse, tekâmülünü tamamlama yolunda maddi ve manevi olanı bir arada yaşamayı seçen, yolculukları ve Yaratıcıdan ötürü yaratılan her şeyi seven bir insanım. Ege Üniversitesi Türkoloji mezunuyum, aynı üniversitede Edebiyat alanında devam eden Akademik çalışmalarımı “Başka bir Akademi mümkün,” diyerek Doktora Yeterlik aşamasını geçtikten sonra tezimi yazarken askıya aldım. Benim için gerçek Akademi, üniversite ile tapınağın iç içe geçtiği bir mekan, tıpkı eski zamanlardaki gibi. İkinci üniversite olarak Felsefe Lisans öğrenimime devam etmekteyim. Psikoloji alanında aldığım eğitimler rehberlik çalışmalarımı farklı kılan özelliklerden biri.

World Divination Association (Dünya Divinasyon Birliği) üyesi ve World Metaphysical Association (Dünya Metafizik Birliği) akreditasyonuyla uluslararası sertifikalı Tarot Uzmanı ve Öğretmeni olarak Mystaerion Tarot Eğitiminin kapılarını yılda iki defa açıyor ve yeni öğrenciler kabul ediyorum. İlerleyen zamanlarda diğer Divinasyon sistemleri üzerine de seminerler, eğitimler vermek üzere çalışmalarımı sürdürmekteyim. Mystaerion Tarot Eğitimi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Küçüklüğümden çoğunlukla mistik, gizemli veya okült olarak tanımlanan alanlara ilgi duyan, araştırmayı ve yazmayı seven, sosyal ortamlar yerine Doğa’nın ve kitaplarının dostluğunu seven biri oldum.

Enneagram testine göre Tip 9 – Barışçı (Peacemaker), Jung/Myers-Briggs testine göre ise INFP tipi bir karaktere sahibim (bazen ENFP hissederim). Güneş burcum Boğa, Yükselen burcum Balık, Ay burcum Kova ve bu ilginç karışımı Balık burcundaki Venüs’üm taçlandırıyor. Hint Astrolojisine göre yükselen burcum Kova. Ana Totem hayvanım Yunus. Tarot geleneğinde Karakter ve Ruh kartım Âşıklar.

Şifa Sanatları, Tarot ve bireysel farkındalığa vesile olan tüm Divinasyon (Kehanet) Sanatları, başta Anadolu ve Kelt-Druid olmak üzere Eski Yol Zanaatleri ve Şamanik öğretiler, kadim uygarlıklar, Astroloji, Sabian Sembolleri, Müzik, Felsefe, Mitoloji, Arkeoloji, Antropoloji, Psikoloji, Sosyoloji, Edebiyat, Pozitif Bilimler, bir bütün olarak meditasyon ve bilinçli yaşama dair her şey ilgi alanım dahilinde. Bu alanlarda yıllar içinde öğrendiğim ve hatırladığım bilgileri bir araya getirip kişisel tecrübelerimle birleştirerek yazıya dökmek ve öğrencilerimle, danışanlarımla paylaşmak benim için mutluluk ve onur verici.

Yolculuğuma Gnothi Seauton (Kendini Bil) düsturu ışığında, önce kendimi sonra da evreni bilme arzusu ile başladım. İnsanlara kendilerini bilmeleri için alan tutmak, yol göstermek, içlerindeki cevhere ışık tutmak ve şifanın asıl kaynağına ulaşmaları için aracılık etmek kendime seçtiğim görevler arasında yer alıyor.

Bilgiyi ve sevgiyi paylaştıkça, ışıklarının daha da yayıldığına inanıyorum. Evren içerisinde yer alan her birimizin buna dair bir sorumluluk taşıdığını düşünüyorum.

Sonsuz sevgi ve saygı ile,

~ Deniz

Bugüne dek farklı platformlarda bana ve misafir yazarlara ait olan yazılar yayımlandı, onlara denk geldikçe altlarında ilk olarak nere(ler)de yayımlandıklarını göreceksiniz. Yazıların içerisinde yer alan bilgiler doğrudan bizlere ait olmaz bazen, o durumda da bilgilerin -varsa- kaynağını ya da nere(ler)den derlendiğini yine yazıların altında bulacaksınız.

Comments

  1. Merhaba, ilgili yazının altına yorumunuzu yazarsanız oradan cevaplandıracağım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s