Astroloji Etüdü Başlıyor!

Uzun, güzel, verimli bir aranın ardından bunca zaman ne yaptın sorusunu soranlar için çalışmalar, etütler ve paylaşılması gereken güzellikler ile geri döndüm. Bunlardan ilki, yoğun istek üzerine önceliği verdiğim Astroloji Etüdü. 
“Neden bir etüt?” dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Nedeni şu:
 
Temel seviye Astroloji eğitimi veren ve Astrolog(?) yetiştiren çok fazla eğitim kurumu var, ancak gökyüzünün günlük hayatımıza yansıyan ışığına odaklanan, sağlam bir maddi yatırım gerektiren (yani pahalı) uzun soluklu bir eğitimin ya da detaylı bir harita yorumunun öncesinde bir eşik vazifesi üstlenen, günlük hayatta Astrolojiyi anlama ve uygulama pratiği için alan tutan bir kurs ya da atölye çalışması yok.
Astroloji Etüdünü bu nedenle açmaya karar verdim ve bu tür bir çalışma diploma eğitimi olmayıp daha samimi bir ortam sunacağı için etüt olarak adlandırmayı seçtim.
Ellerinizi kendi haritanızın ve şu anki gökyüzünün yıldız tozuna bulamaya ve yepyeni gözlerle göğe bakmaya, belki de içinizdeki Astroloji aşkını ortaya çıkaracak ve size yepyeni bir öğrenme yolu açacak olan o ilk kıvılcımı hissetmeye ne dersiniz?
zodiac stardust.jpg
Aşağıdaki kategorilerden en az birine dahil olabiliyorsanız, şimdiden hoş geldiniz:
 
* Astrolojik göstergeleri ihtiyacınıza göre anlamayı ve yorumlamayı yeterli bulup, derinlemesine bir Astroloji eğitimi istemiyorsanız ya da Astrolog olmak istemiyorsanız.
 
* Astrolojiye ilgi duyuyorsanız, ancak tam teşekküllü bir Astroloji eğitimine yatırım yapmadan önce neyin ne olduğunu öğrenerek böyle bir yatırıma gerek olup olmadığını anlamak istiyorsanız.
 
* Hem pahalı, hem de derin bir Astroloji seansı almadan önce böyle bir seanstan neler bekleyebileceğinizi bir şeyler öğrenerek görmek istiyorsanız.
 
* Kendi kendinize Astroloji öğrenmeye çalışıyorsanız ve size yol gösterecek, destek olacak, doğru kaynaklara ve Astrologlara yönlendirecek bir ortama ihtiyaç duyuyorsanız.
 
* Aldığınız Astroloji kitaplarından tam anlamıyla verim alamadığınızı düşünüyorsanız, ya da bir kitap alıp başlamak için cesaret edemiyorsanız.
 
* Kendi doğum haritanızın en önemli noktalarını başlangıç seviyesinde, temel değerlerle birlikte yorumlamak ve böylelikle derin yorumların kapısını aralamak istiyorsanız.
 
* Haritanızın önemli noktalarının yanı sıra, günlük Astrolojik göstergelerin haritanızda nereye düştüğünü, bunun ne anlama gelebileceğini öğrenmek istiyorsanız.
 
* Astrolojik yazıların “gizemli” diline aşina biri olmak istiyorsanız.
 
* Örneğin, bir Astrolog “Neptün Ay ile kavuşumda bugün, haydi ommm oleyy meditasyon” dediğinde meditasyon vb. bir olayın bu iki gezegenin etkileşimi ile ne ilgisi olduğunu hep merak ettiyseniz.
 
* Öğrenirken eğlenmek, kafa dengi insanlarla bir arada fikir yürütmek ve yorum geliştirmek hoşunuza gidiyorsa.
 
* Benim Astrolojik yazılarımdaki ve videolarımdaki anlatımım size iyi geliyorsa ve gezegenleri, evleri, burçları, açıları anahtar kelimeleri ve ana hatları ile dinlemek, öğrenmek ilginizi çekiyorsa. 🙂
img-14.jpg
 
Astroloji Etüdünün kendine ait, özel ve gizli bir Facebook grubu olacak, yorumlarımız, kaynaklarımız, bilgilerimiz burada kayıtlı kalacak ve dilediğiniz zaman referans almamıza imkan verecek. Derslerle ve çalışmalarla ilgili sorusu olan yazabilecek, dahası, haritalarımızı anlamayı öğrenirken etüt arkadaşlarımız da bize yeni fikirler, yeni yorumlar sunabilecek. 
 
Haftalık Zoom derslerimizde o haftanın konusunu anlatacağım, sorularınızı cevaplayacağım, sonra da alıştırmalar ve bazen de beyin fırtınaları yapacağız. Günlük olarak göğü nasıl takip edebilirsiniz, neler oluyor, bunları da konuşacağız tabii ki.
 
Önümüzdeki hafta sonuna doğru (28-30 Eylül arası) ilk tanışma toplantısı ve bir nevi giriş dersini yaparak başlamak istiyorum. Ekim ve Kasım ayları boyunca etüdümüz devam edecek. İki ay, Giriş + 8 Ders olarak planladım ama beni biliyorsunuz, araya bir şeyler serpiştirmeden duramam, o nedenle sadece 8 ders ve birkaç kuru alıştırma olacağını sanmayın. 😀
 
Çok eğlenceli olacağından eminim, katılmak isteyenlerin ve etüt ücreti hakkında bilgi almak isteyenlerin benimle iletişime geçmesini ya da mystaerion@gmail.com’a e-posta yollayarak isim yazdırmalarını rica ediyorum, ona göre bir kontenjan belirlemesi yapacağım.
Sonsuz sevgi ve şükran ile,
Deniz Tara

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s