06 Eylül 2017 Balık Dolunay Raporu

Son birkaç aydır çeşitli sınavlardan, ateş çemberlerinden, kimi zaman yoldaşlarımızla ve kimi zaman tek başımıza yürüdüğümüz yollardan geçtik. Tutulma mevsiminin ve Merkür’ün geçmişimizden çıkarıp önümüze koyduğu eski defterlerin ilk şokunu atlattık. Nihayet bizi hem iyileştirecek, hem dinginleştirecek okyanusun kıyısına geldik. Denizlerin Tanrısı Neptün, Ay ile kucaklaşmış hâlde bizi karşılıyor. Denizkızlarının, Sirenlerin, yunusların, balıkların, istiridyelerin dünyasına giriş yapıyoruz. Artık sezgilerimizin pusulasına güvenerek derin sulara doğru adım atma zamanı.

Okurken keyif, ilham ve fayda almanızı diliyorum.

Sevgi ve saygı ile,

~ Tara Deniz

Balık Burcunda Dolunay:

Denizkızları ve Sirenler

Dolunay 06 Eylül 2017 Çarşamba sabahı saat 10:03 dolaylarında 13 derece 53 dakika Balık burcunda gerçekleşecek. Dolunay, aynı zamanda Balık burcunun yöneticisi Neptün ile kavuşmuş durumda, ve müthiş bir senkronizasyonla, Neptün’ün Haziran ayındaki gerileme istasyonu ile aynı derecede. Bir bakıma Haziran ayından beri bizi çağırmakta olan derin sularda ilerleyerek devam ediyoruz yolculuğumuza. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşen Güneş Tutulmasının enerjisi ve etkileri 6 ay boyunca, önümüzdeki yılın Şubat ayına kadar bizimle olacak, ancak bu Dolunay üzerimizdeki yoğun baskıyı bir nebze olsun rahatlatacak enerji değişimi ile ilk hasat noktasını temsil ediyor. Tutulma mevsiminden nasıl bir enerjiyle, nasıl derslerle, nasıl değişimlerle, nasıl sarsıntılarla ve bitişlerle çıktıysak, şimdi onları içselleştirmemiz için bir fırsat sunuluyor bizlere. Artık bilinçdışımızın derin denizine dalarak kozmik okyanusla buluşabilir, yaşamın akışı ile birlikte yüzmeyi ve bu sayede nereye gitmemiz gerektiğini daha net görebilir, ayrıca hep dışarıda aradığımız inci tanelerinin başından beri kendi içimizde olduğunu keşfedebiliriz.

Balık Dolunayı sezgilerimizi ve duygularımızı daha kuvvetli ve daha derinden hissedeceğimiz bir ortam sunuyor. Hayal kurma, sakinlik, dinginlik, romantizm, maneviyat, idealizm gibi temalar da Dolunaya hâkim. Derinlerde gerçekleşecek olan bu içselleştirme ve gönül gözü ile görme faaliyetini yürütürken, dikkat etmemiz gereken en önemli tuzaklar illüzyonlar ile âtıl durumdaki duygu ve enerji yükleri. Denge en önemli kıstasımız. Hayal kurarken hayal dünyasına fazla kapılmamaya, duygularımızı açığa çıkarırken onların esiri olmamaya, aldanmamaya dikkat etmeliyiz.

Bütün bunlar aklıma Denizkızları ile Sirenler arasındaki farkı getiriyor. Derin denizlerde sezgilerimize güvenerek ve bizi çağıran sesleri dinleyerek ilerlerken, bizi çağıranın Denizkızları mı, yoksa Sirenler mi olduğunu ayırt etmemiz çok önemli.

Ay ve Neptün arasındaki kavuşum özellikle duygusal hassasiyetimizi artıran bir etkiye sahip. Empati yeteneği güçlü olanlar özellikle gerekli koruma ve arınma çalışmalarını daha büyük bir dikkatle yapmalı. Böyle bir duygusal hassasiyet içerisindeyken hissettiğimiz her şeyin “hissettiğimiz kadar yoğun” ya da bize dair/bize ait olmayabileceğini, bazı durumlarda aşırı tepkiler verebileceğimizi veya kendimizi kandırabileceğimizi göz önünde bulundurmalıyız. Bilinçli bir öz farkındalık, samimi bir şefkat ve empati, yoğun duyguların ve hayallerin oluşturduğu sislerin arasında yolumuzu bulmamız için en büyük yardımcılarımız. Duygularımızı merkezimizde tutmayı başarırsak, yalnızca kendimize değil çevremize de bir şifa kaynağı olmamız mümkün olacak.

Güneş ve Neptün arasındaki karşıt açı etkisini sürdürüyor ve bizleri detaylı, adanma veya ibadet hissiyle gerçekleştireceğimiz her türlü eylem ve çalışma vasıtasıyla evrensel şefkat ve kozmik bilinçle bağlantı kurmaya davet ediyor. Şefkati mantığımızı devre dışı bırakmadan, bilincimiz açık olarak gerçekleştirdiğimiz bir ritüel ya da ibadet gibi deneyimlemeliyiz.

Mars’ın nihayet Başak’a geçmiş olması, bize fevri enerjimizi bir nebze olsun sakinleştirecek kadar detaylı ve planlı bir strateji geliştirmemiz konusunda yardımını sunacak. Alacağımız her karar, atacağımız her adım çok önemli. Merkür’ün geri hareketini tamamlamış ve bugün 14:30 dolaylarında ileri harekete başlıyor olması da büyük bir ivme kazandıracak bizlere, ancak tam anlamıyla harekete geçmek için Eylül’ün son iki haftasını beklemekte fayda var. Çıkmak istediği bir sefere dair rehberlik almak için Delphi kâhini ve baş rahibesi Pythia’ya danışan bir ordu komutanı olduğunuzu hayal edin, gerektiği kadar sabretmeden, aldığınız kehaneti içselleştirmeden size vaat edilen zafere ulaşmanız mümkün olmayacak.

27. Ay Menzili ev sahipliği yapıyor bu Dolunaya. İsmi “El-Fer‘u’s-Sânî, yani “kovanın art deliği/ağzı” olan ve “Guru” olarak da adlandırılan bu menzilin belirleyici yıldızları Gamma Pegasi olarak da bilinen Algenib ve Alpha Andromedae olarak da bilinen Alpheratz, üzerinde etkisi olan gezegenler ise Mars, Merkür, Ay ve Neptün.

Ay bu menzildeyken, psişik yetenekleri kullanmak ve geliştirmek, sezgisel rehberlik almak fazlasıyla mümkündür. Artışı her bakımdan yaşayabileceğimiz durumlar yaşanabileceği için, kazancımızın başkalarının hakkaniyet dışı kayıplar yaşamasına neden olup olmayacağını da düşünerek hareket etmeli, olumsuz ego çıkışlarımızı empati ile sakinleştirmeliyiz. Etik ve ahlaki değerlere sadık kalmak da çok önemli. Borçların ödenmesini talep etmek, maddi gelirimizi artırmak, psişik ve sezgisel faaliyetler ile şifa uygulamalarına ağırlık vermek, hakkaniyetli bir iyilik gözetmek için uygun bir zamandır.

Gerçeklerden kaçmak, olumsuz ve sağlıksız ego tuzaklarına düşmek, borçlanmak, bir başkasının kaybı pahasına kazanç elde etmeye çalışmak için uygun bir zaman değildir. Bu menzilin en önemli uyarısı kurtulmaya veya değiştirmeye çalıştığımız her ne ise ona dönüşebileceğimizdir. Bu menzilin derslerine kulak verirsek, bütünün hayrını gözeten bilgeliğinden bireysel yolculuklarımıza katma şansımız olacağını, böylece hepimizin bir şeyler kazanabileceğini söyleyebilirim.

Balık Dolunayının Sabian Sembolü 14 Balık:

Tilki kürküne sarınmış bir kadın.*

Bu sembol üzerinde biraz düşünmenizi istiyorum. Aklınıza, gözünüzün önüne neler geliyor? Ne hissediyorsunuz?

Anahtar Kelimeler*: Gerçek içsel değerin dışsal ifadesi. Hayvansal bir çekim ve manyetizma. Zeka ve onun sergilenmesi. Dişil kıvrak zekanın ve cinselliğin paravanları. Hayvan totemleri ve kürkleri. Farkedilen güzellik. Güzellik, moda ve yetenek. Ne zaman ne söyleyeceğini bilmek. Cüretkâr ve dürüst olmak. Kişisel tarz. Parfümler.

Tilki kurnazdır, zekidir ve hayvanları da insanları da kandırdığı durumları anlatan pek çok hikâye vardır. Tilki postuna sarınmış bir kadın imgesi de bizlere her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatmaya çalışır. Ancak zekamızı kıvrak bir şekilde kullanabilirsek, gözümüzle gördüğümüzün ardındaki gerçeği görebiliriz. Böylelikle gördüğümüz ile gerçekte olan aynı şey mi, anlamak mümkün olur. Tilkinin postu bazen olan bir şeyi daha da iyi göstermeyi ifade eder, özellikle önyargı ve küçümseme gibi olumsuz tavırlara maruz kalan bir insan yeteneklerini ve değerini sergileme ihtiyacı hissedebilir. Bu noktada sergilenen her ne ise yanlış anlaşılmaması için sözlerle, tavırlarla, duruşla desteklenmesi gerekir. Zekamızı kıvrak ve bakış açımızı geniş tutmamız gereken, bazı durumlarda hızlıca strateji değiştirmek zorunda kalabileceğimiz, içimizle dışımızın ve özümüzle sözümüzün bir olması gereken bir zamana işaret ediyor bu sembol. Dolunayın en önemli uyarıları illüzyonlara ve aldanmaya karşı dikkat etmemiz gerektiği yönünde, bu nedenle aklıma elbette Mevlânâ’nın meşhur sözü geliyor:

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.

Balık Burcunda Dolunay İçin Neler Yapabilirsiniz?

  • Sezgilerinizi ve içgüdülerinizi daha dikkatli dinleyin.
  • Deniz kıyısında, ya da bulunduğunuz yerde nasıl bir su kaynağı var ise orada vakit geçirmeye çalışın. Güzel bir duş almak dahi su elementi ile bağlantı kurmanıza yardımcı olacak.
  • Sezgilerinizi, psişik yeteneklerinizi çalıştıracak faaliyetler ve egzersizler yapın. Meditasyonlar ve Rüya çalışmaları aklıma ilk gelenler.
  • Enerji bedeninizi, enerji alanınızı, evinizi, altarınızı, ofisinizi arındırın.
  • Kristallerinizi, Tarot ve Oracle destelerinizi arındırın, sonra da Dolunay enerjisi ile yükleyin.
  • Enerji ve Kristal Şifa çalışmaları için de uygun bir hafta olduğunu söyleyebilirim.
  • Sezgisel, Astroloji ve Tarot rehberlikleri almak için çok uygun bir zaman.
  • Dalgınlığa, unutkanlığa karşı hâlâ önlem almalıyız.
  • Ay Balık’ta iken başta alkol olmak üzere her tür sıvı içeceği aşırıya kaçmadan tüketmeliyiz.

Balık Dolunayı için Kristaller ve Doğal Taşlar

Dantel Akik (Blue Lace Agat), Akuamarin, Ametist, Kan Taşı, Florit, Opal, Berrak Kuvars, Turkuaz, Ay Taşı

Balık Dolunayı için Bitkiler

Melissa, Adaçayı, Hodan Çiçeği (Borage), Leylak, Zambak, Karanfil, Fesleğen, Reyhan, Muskat.

Bilge Astrologların Kaleminden

06 Eylül Balık Dolunayı için Analizler ve İçgörüler

Begüm Asteria Yazgı: 

İşte bir şeyi, bir kişiyi, bir düşünceyi, bir ideali onun haberi dahi olmadan sevebilmenin yüceliği Balık Burcu’nda ifadesini buluyor. Sevginin sonsuzluğu kendini okyanusların enginliğinde gösteriyor. Tıpkı Rusalka hikayesi gibi, karşılıksız olan sevgi bizi ruhen geliştiren, kendimizi ve duygularımızı bizim varlığımızın farkında dahi olmayan birisine feda etmemizle bizi bir üst seviyeye çıkaran bir süreç haline geliyor. Karşılık bulamayan duygularınız her şeyden önce size aittir ve bu sonsuz bir zenginliktir.

Karşılıksız aşkın karşılığı ruhun gelişmesi, yeni farkındalıklar kazanması ve duygusal derinliğinin, yüceliğinin farkına varmasıdır.

Bu dolunay Balık Burcu’nda ve Neptün ile birleşmekte olduğu için analiz yapmaya, düşünmeye, irdelemeye gerek yok. Bırakın hikayeler, şiirler, şarkılar, gözyaşları, duygular aksın… Yüksek Sevgi kendini göstersin.

Juno Yıldız Gözlemcisi:

Kişisel düzlemde;

Genel anlamda hayat planlarımızı, gelecek için kurup durduğumuz hayallerin ne kadar gerçekçi olduğunu, fırsat ve risk olarak gördüğümüz konuları, önümüzde uzanan seçenekleri düşünüp, bir sonuca varmak için bizi tetikleyen bir zaman olacaktır.

Sosyal çevremizle ilişkilerimizin ne kadar tatminkar olduğunu, enerjimizi ve zamanımızı saçtığımız ortamların hayatımıza ne getirip ne götürdüğünü, insanların bize verdikleri kıymeti SATIN ALMA şeklimizi veya bunu bize olan bedellerini, çok önemli olduğunu sandığımız bazı sosyal kriterlerin gerçek anlamını ve bunların içini doldurmak gerekip gerekmediğini düşünmek isteyebiliriz 😉

Maddi durumumuzu, harcamalarımızı gözden geçirmemiz, açıklarımızı kapatmak için önlemler almamız gerekebilir. Gözden kaçırdığımız ve sorun oluşturabilecek borçlar olduğunu fark edebiliriz.

Vücudumuza, saygınlığımıza veya kesemize zarar veren yaşam ve tüketim alışkanlıklarımızı tespit edebiliriz. Kendimiz için sağlıklı, dengeli, yakışık alır, durumumuza uygun standartlar belirlemek isteyebiliriz.

Bize çekici geldiği için verdiği zararı bile bile vazgeçmediğimiz davranış ve düşünce kalıplarımız, ucunda hayal kırıklığı veya kayıp olduğunu bile bile aldığımız riskler, HATTAAA ZEHİRLİ AŞKLAR! Hepsi, bu DOLUNAY’da masaya yatar ve ameliyat edilir :)))

Maddi kayba ya da hayal kırıklığına uğradığımız konularda, kendine acıma, bedbinlik, çökkünlük, kendini cezalandırma ya da TAM TERSİ inkar gibi verimsiz ve yararsız tutumlarımızı değiştirip, pratik çözümlere odaklanmamız şart olur!

Dengeyi kaybettiğimiz, ipin ucunu kaçırdığımız, verimliliği koruyamadığımız, beklentilerimizin karşılığını alamadığımız tüm ilişkiler ve işler hakkında ne yapacağımızı düşünmek zorunda kalabiliriz.

Yeteneklerimizi ortaya koyamadığımızı, hakettiğimiz karşılığı alamadığımızı düşündüğümüz işlerde çalışıyor ya da böyle ortamlarda var oluyorsak, bunları nasıl dönüştürmemiz gerektiği içimize dert olur.

Yalnız başkalarının bize haksızlık ettiği yerleri değil, kendimize de haksızlık ettiğimiz durumları fark etmemiz şart olur 🙂

Özensiz, sorumsuz, burnu büyük, şımarık ve pervasız davrandığımız konular önümüze dökülebilir ve hem tutum değişikliği yapmak hem de gerekli özürleri dilemek şart olabilir!

Kaynaklar ve Açıklamalar

* Yazı ve anlatım tamamen Tara Deniz’e aittir, aktarılan bilgilerin büyük bölümü kollektif bilinçdışından insanlığa aktarılan genel geçer bilgilerdir, spesifik bilgilerin ve alıntıların kaynakları aşağıda sıralanmıştır.

* Görseller internetten alınmıştır, sahibi bilinenlerin altına not düşülmüştür.

* Balık Dolunayının Sabian Sembolü olan 14 Balık metni ve anahtar kelimeleri Lynda Hill’in “The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom” kitabından alınarak Türkçeye aktarılmıştır. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için web sitesi “Sabian Symbols”a bakabilirsiniz.

* Yorum ve analizlerinden faydalanılan değerli Astrologlar aşağıda listelenmiştir. Bilgeliklerinin ve yazılarının, çalışmalarının tamamına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:

Begüm Yazgı – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Juno Yıldız Gözlemcisi – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s