25 Mayıs 2017 Süper İkizler Karanlık Ay Raporu

İkizler burcu ile birlikte yaz mevsimine geçiş dönemimizi adeta taçlandıran bir Süper Karanlık Ay yaşayacağız bu gece. En son 2009 yılında böylesi görülen, 2017 yılının yeryüzüne en yakın olan, en büyük Süper Ay’ını gökyüzünde göremeyecek olsak da, okyanuslar ve kalplerimiz hissedecek. Pek çok farklı astrolojik ekole göre önemli etkilere sahip olan ve etkisini bir ay boyunca sürdürecek olan yoğun bir yeniden doğuş, değişim ve dönüşüm, aydınlanma ve farkındalık enerjisi İkizler burcunun etkisi ile artık rehberliğini ifade edecek bir mecraya kavuşuyor.

Okurken keyif, ilham ve fayda almanızı diliyorum.

Sevgi ve saygı ile,

~ Tara Deniz

İkizler Burcunda Süper Karanlık Ay Bilgeliği:

Büyük Dönüşümün İfadesi

Süper Karanlık Ay, 25 Mayıs 2017 Perşembe gecesi saat 22:44’te 4 derece 46 dakika İkizler burcunda gerçekleşecek. Gökyüzünde Ay’ın yol gösterici ışığını göremediğimizde, İkizler burcunun hızlı, zihinsel, iletişimsel ve havai enerjisi ile hareket ederek bir sonraki ay döngüsüne taşımak istemediğimiz her şeyi kendi kendimize ifade etmeyi başararak salıvermemiz hayatımızda çok ciddi dönüşümlere neden olacak bir potansiyele sahip.

Vedik Astroloji ekolüne göre Rohini (Kırmızı Leydi) yıldızının bölgesinde seyahat ediyor Karanlık Ay. Rohini, “yükselmenin yıldızı” olarak bilinir, güzelliği ve çekiciliği ile Ay’ın en sevdiği eşi olarak adlandırılır ve özellikle yaratıcılık, ilham, güzellik, doğurganlık, büyüme enerjisi bahşeder.

Bugün aynı zamanda Karmanın ve Zamanın Lordu Satürn’ün doğum günü, yani Shani Jayanti. Satürn çok güçlü ve adil bir ruhsal öğretmendir. Yolunuzdan ayrıldığınızda, yaşam planınıza ve kendi doğanıza aykırı hareket ettiğinizde sizi baskılar, sınırlandırır, zorluklarla mücadele etmenize neden olarak sizi âmiyâne tabirle yola getirir. Yolunuza ve yaşam planınıza uygun hareket ettiğinizde ise sizi kutsar, dengeler ve bilgeliğinden faydalanmanıza izin verir.

Süper Karanlık Ay ile etkileşimde olan önemli bir açı yok, ancak gökyüzünde önemli iki açı kalıbı var. Bunlardan biri ilişkiler ve bolluk bereket konularında gerginlikler çıkarabilecek olan, bizleri bu konularda adeta dönüşüme ve yeni düzenlemeler yapmaya zorlayan Venüs ile Pluto arasındaki kare açı. İkincisi ise Satürn, Uranüs ve Kuzey Ay Düğümünün oluşturduğu Büyük Ateş Üçgeni. Satürn Yay burcunda geri harekette ve hâlâ Galaktik Merkezde yer alıyor. Uranüs Koç burcunda, Kuzey Ay Düğümü ise Aslan burcunda.

Satürn ve Uranüs arasındaki üçgen açının getirdiği dönüşüm döneminin ortalarındayız. Onlara katılan Kuzey Ay Düğümü ile birlikte yaratıcı enerjimizi en yüksek hayrımıza olacak şekilde odaklayarak ilerlememiz, kendi gerçeğimizi bulmamız ve onunla yolumuzu hizalamamız, ilham aldığımız kaynakları çoğaltarak ilerlememiz gerekiyor. Önümüzdeki iki hafta içerisinde ekeceğimiz her tohumun hasatını en mükemmel şekilde alacağız, zira bu üçlünün etkileri Ekim ayına kadar devam edecek.

Maya Kozmolojisine göre bu akşam aydınlanma ve birlik farkındalığını tetikleyen Dokuzuncu Dalga başlıyor, beraberinde zaman algısına ve farkındalığa dair kozmik değişimler getirerek! Bu dönemi kalbi ile zihnini birleştirerek geçirmek hem kendimizin, hem bütün insanlığın hayrına olacak.

Dokuzuncu Dalga denince, aklıma özellikle Kelt mitolojisinde önemli bir yere sahip olan “dokuzuncu dalganın ötesi” (beyond the ninth wave) geliyor. Bu topraklarda hakim olan inanışa göre deniz kıyıları dünyalar/boyutlar arasındaki geçitlerdir ve kıyıya vuran dokuzuncu dalga bir geçit kapısıdır. Denizcilik geleneğinde de yeri olan dokuzuncu dalga, bir dalgalar serisinin en büyük dalgasıdır ve nadiren oluşur. Efsaneler İrlanda’nın batı sahillerinin ötesinde yer alan, gözle görülemeyen ve yalnızca dokuzuncu dalgayı aşabilenlerin varabileceği, ruhların diyarı olan bir büyülü adadan bahseder. Tolkien’in de bu efsaneden ilham aldığını söylemek mümkündür, Yüzüklerin Efendisi serisinin sonlarında Frodo, Elflerle birlikte Batı’ya doğru yolculuğa çıkmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında Dokuzuncu Dalganın, duygusal ve sezgiler dünyamızda bir sonu ve yeniden başlangıcı, şifayı ve dönüşümü temsil ettiğini söyleyebilirim.

Bu dönemde hayatımızdan çıkaracağımız her şey, yaratıcı vizyonumuzla dünyaya getirebileceğimiz her şey için büyük bir alan açmamıza vesile olacak. Kelimenin tam anlamıyla ruhsal bir yeniden doğuş yaşamak mümkün olacak. Şamanik Şifa öğretilerinin “ruhun kayıp parçalarını geri çağırma” olarak adlandırdığı süreci kolektif olarak yaşıyoruz. Engelleri ortadan kaldırmak için muazzam bir destek alacak bunun farkında olanlar.

Artık kendimizi en yüksek hayrımıza ve yaşam planımıza uygun olarak ifade etmeye başlamamız, özümüz ile yolumuzu ayıran engelleri ortadan kaldırmamız ve şahit olduğumuz rehberliği bir duygu-zihin bütünlüğü ile algılayıp anlamlandırmamız gerekiyor. Böylelikle değişim ve dönüşüm dalgalarına en mükemmel şekilde uyum sağlayabilir, geçmişimizin üzerinde yükselecek gücü bulabilir, bütünlenme yolunda emin adımlarla ilerleyebiliriz.

İkizler Karanlık Ay’ının Sabian Sembolü 5 İkizler:

Radikal bir magazin ya da gazete, sansasyonel bir baş sayfa ile harekete geçme çağrısı yapıyor.*

Bu sembol üzerinde biraz düşünmenizi istiyoruz. Aklınıza, gözünüzün önüne neler geliyor? Ne hissediyorsunuz?

Anahtar Kelimeler*: Kişinin aklından geçenleri söylemesi, uyandıran ya da şoke eden mesajlar ve haberler, reform ihtiyacı, sınırlandırıcı olan her şeyden kurtulma, medya, propaganda, verebileceğinden daha fazlasını vaat eden başlıklar, devrimler, sosyal ya da duygusal etkiler, komplo teorileri, basılı yayınlar, tanınırlık, dikkat çekme, kişinin korkusuzca kendi gerçeğini söylemesi.

Bazen insanlar dikkat çekmek ya da ciddiye alınmak için radikal söylemlerde bulunabilirler ve bu da gereğinden fazla heyecan, aksiyon uyandırabilir, gerginliğe yol açabilir. İçi boş tehditler, karşılanmayacak olan vaatler ortaya atılabilir. Duygusal bir çıkışla böyle bir durum yaratan kişi siz de olabilirsiniz, bir başkası da. Bu gibi durumlarda gerçeğin sükuneti önem kazanır. Bu Sabian sembolü kendi gerçeğimizi olduğu gibi ifade etmemizin önemli olduğunu ve başkalarının gerçeklerini ifade etmelerine de saygı duymamız gerektiğini söylüyor. Bugün gerginlikten kaynaklanan zoraki bir dönüşümden ziyade sağduyulu ve bilinçli bir tercihten kaynaklanan dönüşüme, fikirlere duyulan saygıya ve uzlaşmanın gücüne ihtiyacımız var.

 İkizler Burcunda Süper Karanlık Ay için Neler Yapabilirsiniz?

 • Bu gece hayatınızı dönüştürmek için önünüzde duran, çoğunu da kendiniz koyduğunuz engelleri yıkmak üzere tespit edin.
 • Kendi gerçeğinizi bulmanın ve ifade etmenin önüne ne geçiyor? Onu bulun ve bilinçli bir şekilde salıvermeyi seçin.
 • Duygularınızla düşüncelerinizi birleştirmeyi, hizalamayı seçin.
 • Özellikle sınırlandırıcı düşünce kalıplarınızı salıvermek için çalışmalar yapın.
 • Kendinizi özellikle iletişimsel alanda yeniliklere açmak için korkularınız varsa onları tespit edip nasıl yenebileceğinizi düşünebilirsiniz.
 • İletişim alanında yaşadığınız problemler için neler yapabileceğinizi gözden geçirin.
 • Önümüzdeki iki gün içerisinde yaratıcı faaliyetlerde bulunmak için planlar yapabilirsiniz.
 • Yarın hayatınızda tezahür ettirmek istedikleriniz için bir Vizyon Panosu hazırlayabilirsiniz.
 • Yarından itibaren öğrenmek istediğiniz yeni konular için bir liste oluşturabilirsiniz.
 • Yarından itibaren konuşmadan önce düşünmek, iletişim kanallarınızı açık tutmak çok büyük önem kazanacak, bu konuda pratik yapmanız ve bu gece salıverme çalışmanıza bunları engelleyen ya da sınırlandıran her ne varsa eklemeniz faydanıza olacaktır.

Görsel http://tribecatarotreader.blogspot.nl adresinden alınmıştır.

İkizler Burcunda Süper Karanlık Ay için Özel Çalışma:

Bu çok özel ve önemli dönem için özel bir çalışma önermek yerine harika bir mantra tavsiyesi vereceğim. Büyük Ateş Üçgeni’nin rehberliği ışığında klasik Kağıt Yakma Ritüelimizi bu mantra eşliğinde gerçekleştirirsek, kendimizi dönüşüm dalgalarına çok daha verimli bir şekilde açabiliriz.

~Kağıt Yakma Ritüeli~

Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz insanları, düşünceleri, anıları, alışkanlıkları, korkuları düşünün. Artık işinize yaramayan inanç ve maneviyat kalıplarınızı, yüksek benliğinizle iletişiminizi engelleyen blokajları, bireyselliğinizi ve özgürlüğünüzü baltalayan sınırlarınızı düşünün, bir gün sonraından itibaren ışığını gökyüzünde göreceğiniz yeni aya taşımak istemediğiniz her şeyi… Size ne gibi dersler verdikleri üzerine düşünün ve mümkünse meditsyon yapın. Sonra da bunları temiz beyaz bir kağıda yazın.

Yazdıklarınıza da özen göstermelisiniz. Çeşitli konu başlıklarına uygun olarak birkaç örnek veriyoruz: “Başarısız olma korkum, Falanca ile olan ilişki/iletişim bağlarım, aşırı yemek yeme isteğim, kaza geçirdiğim zamana dair acı veren anılarım, kaybettiğim falanca yakınımın üzüntüsü, detay takıntım”.

Sonra da hepsini salı verdiğinizi, hayatınızdan sevgiyle yolladığnızı derinden hissederek kağıdınızı yakın. Yangın riskine karşı gerekli önemleri aldığınızdan lütfen emin olun. Mümkünse açık havada ya da balkonda, yanan kağıdı muhafaza edecek ve elinizi yakmayacak bir kap kullanın. Ne olur ne olmaz, bir örtü ve su bulundurun yanınızda.


Aşağıda yer alan Ganesha Mantra, engel ve blokaj kırmak, başarı ve bilgelik tezahür ettirmek için gerekli titreşimleri yakalamamıza yardımcı olacaktır. Eğer hoşunuza giden başka bir versiyonu varsa, onu dinleyebilirsiniz.

İkizler Burcunda Süper Karanlık Ay için Özel Tarot/Oracle Açılımı*

İkizler burcunda Süper Karanlık Ay ‘ın önemi nedeniyle, tamamen ona özel bir açılım hazırlamaya karar verdim. Sizler için hazırladığım ilk açılım olması nedeniyle, rehberlik çalışmalarım açısından da bir miladı temsil ediyor. Açılımın şekli için ruhsal dönüşüm ve şifa enerjisini taşıyan Merkaba Yıldızını seçtim. Aşağıda açılımın resmini ve her pozisyonun anlamını bulabilirsiniz. Eğer bu açılımı gerçekleştirirseniz, bizimle paylaşmayı unutmayın!🙂

 1. Galaktik Merkez – Merkezime, özüme ulaşmak için ne yapmalıyım?
 2. Karanlık Ay – Hayatıma dair öncelikle neyi salıvermem lazım?
 3. Uranüs  – Hayatımın hangi alanına devrim ve yenilik getirmeliyim?
 4. Kuzey Ay Düğümü – Hayatıma nasıl bir yön vermeliyim?
 5. Dokuzuncu Dalga – Farkındalığımı artırmak için ne yapmalıyım?
 6. Dokuzuncu Dalganın Ötesi – Şu an bana sunulan en önemli rehberlik ne?
 7. Satürn – Kendi gerçeğim ile seçtiğim yolu nasıl hizalandırabilirim?

İkizler Karanlık Ay’ı için Kristaller ve Doğal Taşlar

Agat, Akik, Yosun Agat, Apatit, Akuamarin, Selestit, Havlit, Yeşim, Serpantin, Berrak Kuvars, Krizokol, Sitrin, Zümrüt.

İkizler Karanlık Ay’ı için Bitkiler

Nane, Fesleğen, Limon Otu, Mine Çiçeği, Maydanoz, Kekik, Anason, Lavanta, Hanımeli, Karanfil.

Bilge Astrologların Kaleminden

25 Mayıs İkizler Karanlık Ay’ı için Analizler ve İçgörüler

Begüm Yazgı: 

 Hazırlanmakta!

Juno Yıldız Gözlemcisi:

“İnsanı biraz ürkütüp biraz da heyecan veren yeni başlangıçlar, köpüklenen tatlı hevesler, macera arayışları ve risk alma eğilimleri, aşk kıpırtıları, yaratıcılığı ve rekabetçi olma güdüsünü arttıran kokular ve sesler var etrafımızda… Olayların debisi yüksek, iletişim hızlı… An itibariyle meydana gelen bir şeyle tüm görüntü değişmeye müsait. Yani durum üzerindeki kontrol yeteneğimiz az.

Ve hayat bizi hazırlıksız yakalayıp, kendi ritmi ile sarmalayıp, bir dalganın üzerine bırakıp, sonra da ”Haydi yüz bakalım çekirge!” deyip, neyi ne kadar becerebildiğimizi gözümüze sokmak konusunda gayet kararlı 😉 … İletişim kazalarına dikkat etmek, dilin geminin dümeni olduğunu unutmamak, iyi düşünmeden konuşmamak, ayrıntıları hızlıca değerlendirip durumun gerisinde kalmamak, ancak tepkileri kontrollü vermek gereken bir zaman.”

Kaynaklar ve Açıklamalar

* Yazı ve anlatım tamamen Tara Deniz’e aittir, aktarılan bilgilerin büyük bölümü kollektif bilinçdışından insanlığa aktarılan genel geçer bilgilerdir, spesifik bilgilerin ve alıntıların kaynakları aşağıda sıralanmıştır.

* Görseller internetten alınmıştır, sahibi bilinenlerin altına not düşülmüştür.

* İkizler Karanlık Ay’ının Sabian Sembolü olan 5 İkizler metni ve anahtar kelimeleri Lynda Hill’in “The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom” kitabından alınarak Türkçeye aktarılmıştır. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için web sitesi “Sabian Symbols”a bakabilirsiniz.

* İkizler Karanlık Ay’ı Tarot ve Oracle açılımı Tara Deniz Y. tarafından hazırlanmıştır. Merkaba görselli temsili açılım diyagramı internetten alınmıştır.

* Yorum ve analizlerinden faydalanılan değerli Astrologlar aşağıda listelenmiştir. Bilgeliklerinin ve yazılarının, çalışmalarının tamamına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:

Begüm Yazgı – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Juno Yıldız Gözlemcisi – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Comments

 1. gözde şentürk says:

  Gonderdığınız mailler beni çok mutlu edıyor tesekkur etmek istıyorum sevgiler…

  iPhone’umdan gönderildi

Trackbacks

 1. […] Birçok medeniyetin kayıt ve kitaplarına bakarsak, dün gece feci bir bilinç değişimi yaşadık. Bu Maya’ların beklediği günlerden biriydi, Vedik Gelenek de bu geceyi başka bir şekilde kutladı. […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s