14 Aralık 2016 Süper İkizler Dolunay Raporu

Süper İkizler Dolunay raporunu sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum. Dünya çapında etkileri hissedilen büyük sınavlar ve kayıplarla dolu 2016 yılının son Dolunayı yine Dünyamıza olan yakınlığı nedeniyle bir Süper Ay, ard arda gerçekleşen Süper Ay’lardan üçüncüsü ve sonuncusu. Bu büyük kapanış çok önemli bir açı kalıbı ile birlikte gerçekleşmekte: İkizler burcundaki Ay, Kova burcundaki Mars ve Terazi burcundaki Jüpiter ile Büyük Hava Üçgenini oluşturuyor. Bu yıl her birimiz pek çok kapı kapattık, belki pek çoğu da yüzümüze kapandı. Kapılar varsın kapansın, 2017’ye geçmeye hazırlanırken ihtiyacımız olan desteği bizlere sunacak olan dönüm noktası niteliğinde kozmik bir portal açılıyor! 🙂

Okurken keyif, ilham ve fayda almanızı diliyorum.

Sevgi ve saygı ile,

~ Tara Deniz

gemini-full-moon

Süper İkizler Dolunayı:

Duygular Düşünceler ile, Bilinçaltı Bilinç ile,

Yukarıda Olan Aşağıda Olanla Birleşmeli!

Dolunay, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 03:05’de 22 derece 25 dakika İkizler burcunda gerçekleşecek. Duyguların, sezgilerin ve bilinçaltı dünyasının enerjisini taşıyan Ay en bütüncül hâline zihinsel aktivitelerin, analitik düşüncenin ve bilinç dünyasının enerjisini taşıyan İkizler burcunda ulaştığında, bu iki dünya arasında bağ kurma fırsatını sunacak: İç dünyamızın derinliklerinde bekleyen, belki de farkında olmadığımız duygusal ve zihinsel yönlerimiz, süreçlerimiz yüzeye çıkacak.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, ard arda gerçekleşen Süper Ayların üçüncüsü ve sonuncusu olan yılın son Dolunayının olabilecek her türlü etkisi Dünya’ya daha yakın olacağı için daha güçlü ve derinden hissedilecek. Dolunay, aynı zamanda hava burçlarında konumlanmış olan Mars ve Jüpiter’e katılarak Büyük Hava Üçgenini aktive edecek.

Süper İkizler Dolunayı Bilgeliği

İkizler Dolunayı, bütün kozmik etkisi ile beraber Kasım ayı içerisinde deneyimlediğimiz Yay Karanlık Ayı sırasında oluşan olayları, hisleri ve duyguları tamamına erdirecek. Parlak ışığı ile ardımızda bırakmamız, salıvermemiz gereken her şeyi temizlememize, kendimizi vadesini dolduran ve artık işe yaramayan enerjilerden, duygulardan, düşüncelerden arındırmamıza yardım edecek. Bu kadar desteği es geçmeyip kendi hayatlarımız için aktif bir şekilde çalışmaya başlarsak, 2017’yi tazelenmiş bir bakış açısı ve yenilenmeye açık bir benlikle karşılayabileceğiz.

Ay İkizler’deyken genellikle iletişim, konuşmalar, düşünceler, fikirler, zihinsel süreçlerle ve bazen dağınık bir dikkatle örülü yoğun bir dönem geçiririz. Bütün bunlar Dolunay’ın bütüncül, tamamlamaya ve tamamlanmaya yönelik enerjisi ile birleşince bu temalar etrafında şekillenen bir tamamına erdirme, sonlandırma, salıverme sürecinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Sürüncemede veya yarım kalan iletişimler, fikirler ve fikirlere dayalı işler için iyi değerlendirilmesi gereken bir dönemdeyiz, Aralık ayı içerisinde geri hareketine başlayacak olan Merkür de şimdiden etkisini hissettirerek yarım kalan her şeye geri dönüp 2016 ve öncesini temize çekmemiz gerektiği gerçeğinin altını çiziyor.

Gelelim Büyük Hava Üçgenine. Yüksek enerjisi ve kozmik özellikleri nedeniyle Mistik Üçgen olarak da adlandırılan Büyük Üçgen kalıbı, en az üç gezegen veya gök cismi aynı element değerine sahip üç değişik burçta bulunup birbirleri ile üçgen açı (120 derece) oluşturduklarında gerçekleşir. Üçgen açı, harmonik açı olarak da bilinir ve gezegenlerin oluşturduğu en uyumlu açılardan biridir. Geleneksel olarak büyük bir şans işareti sayılan Büyük Üçgen, İkizler’de Ay, Kova’daki Mars ve Terazi’deki Jüpiter ile meydana geliyor. Büyük Hava Üçgeni yüksek oranda psişik bir yapıya sahip, vizyonlar ile semboller aracılığıyla fikirleri hayata geçirme enerjisini taşıyor ve titreşimi daha yüksek olan bir boyuta yeni bir portal açıyor. Bu değişime hazır olanlar için 2017’nin yeni başlangıçlarla örülü enerjisine şimdiden ulaşmak daha kolay kolacak.

Yeni başlangıçlar çoğu zaman acı veren bitişlerin kılığında gelir. ~Lao Tzu

Bu kadar yoğun bir süreci daha sakin atlatabilmek için, İkizler’in ikiliğe meyilli enerjisini zihni sakinleştirerek, ani kararlar vermeyerek, spontan gelişmelere ayak uydurarak, dikkat dağınıklıklarına karşı pratik önlemler alarak geçirmek faydalı olacaktır. Bir önceki Hilal döneminde yeni başlangıç tohumları ekenler, bunların gelişimlerini kontrol etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak için mutlaka zaman ayırmalı.

Değişim ve dönüşüm rüzgarları eserken sağa sola savrulmamak için dengede kalmanın önemi büyük olacak, Dolunayın mesajını daha iyi anlamak için içimizdeki yin ve yang enerjilerini birleştirmemiz, bütünleştirmemiz gerekecek. Bütün Dolunaylarda olduğu gibi önümüzde bir yol kesişimi bulunuyor, şu durumda aynı yolda mı ilerlemek istiyoruz, yoksa yeni bir yola mı çıkmak istiyoruz, kararlı olmalıyız. Hangi yolu seçerseniz seçin, bu kozmik portaldan geçtikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni bir yola çıkmayı seçenler bilinmeze doğru kanat çırparken, eski yollarında ilerlemeye devam edenler de içinde bulundukları koşulları yepyeni bakış açıları ile görebilecek.

14 Aralık gününe final öncesi son dönemeç gözüyle de bakabiliriz, yeni yıla girerken yanımızda taşımak istemediğimiz her türlü yükü bırakmak için, hazmedemediklerimizi hazmetmek için, düşüncelerimizi ve zihinsel süreçlerimizi, iletişim örüntülerimizi yeniden düzenleyip daha yüksek bir frekansa geçmek için son mola yerine varmak üzereyiz. Mistik Hava Üçgeni, gerçekten yeniden doğmak, deri değiştirmek, geride bırakmak ve salıvermek isteyenlere ihtiyaç duydukları enerjiyi ve kuvveti bulmaları için Yaratıcı tarafından gönderilen bir davet, açılan bir kapı – pardon, portal! 🙂 Bu portala ulaşmak için, Dolunay dönemi boyunca yaşadıklarınıza, deneyimlediklerinize, hissettiklerinize, düşündüklerinize, kurduğunuz iletişimlere dikkat edin. Son bir yıldır ne tür dersler almakla meşgul iseniz onların tam olarak farkına varabileceksiniz, ve bu farkındalık sizin portala ulaşmanızı sağlayacak.

Sonucunda ister mutluluk ister üzüntü duyun, hiçbir geride bırakış kolay değildir. Bu nedenle kendinize karşı daha nazik olun, kişisel yergiden ve negatif konuşmalardan uzak durmaya çalışın. Kendiniz için sarfettiğiniz emeğin karşılığını alacağınıza inanın.

A flock of birds take flight over the City of Milford, Ohio as a full moon rises in the east sky. (AP Photo/The Cincinnati Enquirer, Ernest Coleman) ** NO SALES; MANDATORY CREDIT: THE CINCINNATI ENQUIRER, ERNEST COLEMAN **

A flock of birds take flight over the City of Milford, Ohio as a full moon rises in the east sky. (AP Photo/The Cincinnati Enquirer, Ernest Coleman) ** NO SALES; MANDATORY CREDIT: THE CINCINNATI ENQUIRER, ERNEST COLEMAN **

İkizler Dolunayının Sabian Sembolü

İkizler Dolunayının Sabian Sembolü 23 İkizler:

Yeni bir ülkeye girmek için gerekenleri tamamlamaya çalışan bir grup göçmen*

Bu sembol üzerinde biraz düşünmenizi istiyorum. Aklınıza, gözünüzün önüne neler geliyor? Ne hissediyorsunuz?

Son zamanlarda göçmenlik konusunun ne kadar fazla spekülasyona ve provokasyona yol açtığını biliyoruz. Ancak burada metafor olarak yer alan bu konu, yeni bir yerde yeni bir hayata başlamak için eskiyi geride bırakan insanları temsil ediyor. Kimisi mutlu, kimisi kaybolmuş hissedebilir, ancak bu tamamen kişisel koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. İki şekilde de zorlayıcı bir süreçtir eskiyi bırakıp yeniye yelken açmak, tam da Süper İkizler Dolunayı ve Büyük Hava Üçgeni portalının bizleri zorlayacağı türden bir etkiye sahiptir. Tek yapmanız gereken değişimi kabullenmek ve kendinizi sonrasında oluşabilecek her koşula hazırlamak! 🙂

Anahtar Kelimeler*: Kişinin kendi yönünü yeniden belirlemesi, yeni bir gerçekliği kabul edebilmek için bazı şeyleri değiştirme gerekliliği, yeni bir dil öğrenmek, vize, pasaport, evraklar, mülteciler, göçmenler, mülteci tekneleri, bagajlar ve valizler, kargo, kalifikasyonlar ve sertifikalar, kimlik belirleme, kabul görme ya da geri çevirilme, tımarhane, göçmen bürosu memurları, kaçaklar, kanunlar, sınırlar, bilinmezi elde etmek için bilineni bırakmak.

Çoğu zaman düştüğümüzde bizi kaldıracak bir el olmasını arzularız ancak her zaman bizi orada bekleyen biri olmaz. Bazen kişinin kendi kanatlarını açması, yüzünü göğe çevirip korkusuzca kanatlanması gerekir. Bu sembol de bize tam olarak bunu işaret etmekte. Bu zamana kadar kendinizi geliştirmek, korumak ve olgunlaşmak için ama iyi ama kötü bir “yuvaya” sahiptiniz. Koşulları ve etkileri ne olursa olsun sahip olduklarınız ve aynı oranda olamadıklarınız dönüşüme giden yolda size, sandığınızdan çok daha fazlasını sundu.

“Mutluluğun varış noktasından ziyade bir yolculuk biçimi olduğunu unutmayın.” ~Ray Goodman

Bu Dolunay enerjisinin hava elementinin değişim getiren etkisine öncülük ettiğini göz önüne alarak geçmişi bırakın ve geleceğe yönelik adımlar atmaya başlayın, hemen başlayamasanız bile kararınızı verin ve hazırlıklara başlayın! 🙂 Geleceğe yönelik adımlar, yapacağınız planlar gözünüzü korkutmasın. Dönüşümü tamamlamak için gerekli olan şey kendi ayaklarınız üzerinde durabilme kabiliyetiniz. Kanatlarınızı açabildiğiniz noktaya kadar açın. Yuvadan uçma zamanınız geldi çattı!

Yine de dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus var. Şimdiyi bir kenara bırakmak ve tamamen geleceğe yönelmek yapmak istediğiniz en son şey bile olmamalı. Buradaki kasıt, sorumluluk almanın önemine dikkat çekmek. Bahaneleri ve engelleri bir kenara bırakın ve yapmak için var olduğunuz şeyleri yapın. Yeni yolculuklara yelken açın, yeni tatlar deneyin, odanızın rengini değiştrin. Her ne yaparsanız yapın, ancak ve ancak kendi kanatlarınızla havalanabileceğinizi farkedin. Eski defterlere takılı kalarak yeni sayfalar açamazsınız. Dünde yaşamaya devam ederek yarını göremezsiniz, unutmayın.

Süper İkizler Dolunayında Neler Yapabilirsiniz?

 • Zihninizi açın, bakış açınızı ve ufkunuzu genişletin.
 • Düşünce yoğunluğundan etkilenmemek için zihninizi arındırın.
 • İletişim kurun ve biraz daha sosyal olun. 🙂
 • Kelimelerinizin, sözlerinizin gücünü onurlandırın ve onları bilgece sarfedin.
 • Daha dikkatli bir şekilde, gerçekten anlamak için dinleyin.
 • Esnek olun.
 • Yeni deneyimlere ve fikirlere açık olun.
 • Stres ve gerginliği giderek yöntemler keşfedin.
 • Bilgi almak için araştırma yapmaktan çekinmesin
 • Bir olayı ya da konuyu incelerken, onunla ilgisi bulunan her tarafın görüşünü almaya özen gösterin.

light-and-shadow

İkizler Dolunayı için Meditasyon Çalışması

Hava burcu İkizler’de gerçekleşen Dolunay Büyük Hava Üçgenini aktifleştiriyor. Bu nedenle hava elementinin özelliklerini taşıyan ve amaçladığımız değişimi getirirken bizleri destekleyecek çalışmalar önermek istiyorum. Hava elementi, tıpkı diğer üç temel element gibi insan yaşamı için oldukça önemlidir. Hava şeffaflık, zihin, devinim, iletişim ile ilgilidir. Diğer elementlere kıyasla doğada en hızlı değişebilen ve gözle görünmese de etkisini daha aktif bir şekilde hissettiren elementtir, tıpkı ateş gibi kontrolü bir hayli zordur. Hava elementinin en az bilinen yanı ise karanlık ve gün batımı ile ilişkili olmasıdır.

Hava elementi ile çalışmalara başlamadan önce onun üzerinde belirli bir kontrol kazanmamız gerekir. Peki bunu nasıl başaracağız? Tabii ki onunla iletişime geçerek! Öncelikle yapmanız gereken şey bulunduğunuz ortamı havalandırmak. Dışarıda hava nasıl olursa olsun, hiç önemli değil. Bahaneleri bırakın ve pencerelerinizi açın, bulunduğunuz ortama taze havanın girmesine izin verin. Işıkları kısın ya da kapatın, oturmak ya da uzanmak size kalmış. Bir süre gözlerinizi kapatın ve rüzgarın sesini duymaya çalışın, bir yandan da derin ve düzenli bir şekilde nefes alın. Mümkünse Dolunay ışığından faydalanmaya çalışın. Eğer imkanınız varsa bu egzersizi dışarıda da yapabilirsiniz.

Rahatladığınızı ve hazır olduğunuzu hissettiğinizde kendinizi açık bir alanda ayakta dururken imgeleyin ve Dolunay ışığının altında göğe doğru yükselmeye başlarken hayal edin. Yükseldikçe, aklınıza gelen ya da zihninizde beliren düşünceler, kişiler, yaşanmışlıklar var ise bunları Dolunay ile aranıza giren bulutlar olarak imgeleyin. Derin ve düzenli nefes alıp vermeye devam ettikçe, bu bulutların esmeye başlayan rüzgar ile hareketlendiğini ve aradan çekildiğini hissedin. Onlara tutunmayın, salıverin, bırakın hava elementinin arındırıcı rüzgarları ile süpürülsünler, gökyüzü berraklaşana ve Dolunay ile yıldızları görene dek bu salıverme sürecini sürdürün. Sonra yükselmeye devam edin, ta ki Dolunayın ışığı rüzgarla beraber her tarafınızı sarana dek. Bu ışıkla arınmaya ve değişime hazırlanmaya niyet edin. Bırakın ışıktan oluşan bu koza sizi yere geri getirsin, yere yaklaştıkça ayak tabanlarınızdan  yere doğru uzanan ışıktan kökleri hissedin. Yere ayak bastığınız anda içinizde kalan başka ne var ise geride bırakmaya niyet edebilirsiniz. Yine derin bir şekilde nefes alıp vererek hazır hissettiğinizde gözlerinizi açın.

İkizler Dolunayı için Tarot ve Oracle Açılımı*

ethony-full-moon-gemini-spread

Görsel ve açılım Ethony Dawn’a aittir.

İkizler Dolunayı için özel olarak tasarlanan bu açılımı severek takip ettiğim Ethony, web sitesinde paylaştı. Aşağıda açılımın resmini ve her pozisyonun anlamını bulabilirsiniz. Eğer bu açılımı gerçekleştirirseniz, bizimle paylaşmayı unutmayın! 🙂

 1. Gölge ikizim bana ne söylüyor? – Bilinçaltım
 2. Işık ikizim bana ne söylüyor? – Bilincim
 3. Bunları bir bütün olacak şekilde nasıl birleştirebilirim?
 4. Şu sıralar kendimi/zamanımı/enerjimi neye adamalıyım?
 5. Merkür Gerilemesine en iyi şekilde nasıl hazırlanabilirim?

İkizler Dolunayı için Kristaller ve Doğal Taşlar

Ay taşı, Agat, Apatit (Apatite), Akuamarin (Aquamarine), Selestit (Celestite), Krizokol (Chrysocolla), Sitrin (Citrine), Zümrüt, Epidot, Havlit (Howlite), Kristal Kuvars, Serpantin (Serpentine)

İkizler Dolunayı için Bitkiler

Dereotu, Nane, Maydanoz, Anason, Lavanta, Mercanköşk, Meyankökü, Hanımeli

gemini

Bilge Astrologların Kaleminden

14 Aralık İkizler Dolunayı için Analizler ve İçgörüler

14 Aralık Süper İkizler Dolunayı için Türkiyenin önde gelen bilge Astrologlarından bazılarının analizlerini ve içgörülerini aşağıda bulabilirsiniz. 🙂

Hüseyin Akdağ:

14 Aralık Çarşamba 03:05’te Yay- İkizler aksında gerçekleşecek olan dolunayda özellikle büyük kötücül Satürn ve büyük iyicil Jüpiter sahnede olacak!

Bu da demektir ki Sorumluluk’’ temasının yükseleceği bir dolunay bizi bekliyor! Bizden “yol”un sorumluluğunu almamız isteniyor! Peki yol nedir? Yol, yaşamdır. Yaşamak nedir? Nefes almak, yemek, içmek midir? Hayır! Yaşamak, uyandığın her günde, o güne ektiğin anlamın ışığıyla yol almaktır! Bunu, bu dönemi değerlendirebilmek için çok iyi anlamak gerek! 

Dolunay’ın düzenleyicisi Merkür oğlakta ve Pluto ile kavuşuyor! Algılarımız bambaşka bir boyut kazanıyor! Neye hiç başka açıdan bakmak durumunda kalmamışsanız bu dönemde o bakış açısını bulacaksınız.

Juno Yıldız Gözlemcisi:

“Kendimizi – uzun bir süreden sonra – cömert, geniş, neşeli, hafif ve dünyayı kucaklamaya hazır hissedeceğimiz bir DOLUNAY var gündemde 🙂

Hayatımızın sınırlarını esnetecek olasılıkları fark etmek, gidilecek yeni hedefler saptamak için coşku duyacak, daha çok bilmek, daha çok yapmak, daha geniş ufuklara açılmak, bizi engelleyen sınırları aşmak isteyeceğiz.

Bu DOLUNAY, dışarı doğru açılmasını beklediğimiz kapıları, içimizde açmak için bizi teşvik edecektir 🙂

Dışarıdaki engelleri yıkmak istiyorsak, önce içimizdeki engelleri, sınırları fark edip onları aşmamız, sonra da dağılmamak, kaybolmamak için, iç bütünlüğümüzü yeniden sağlamamız, dışta aradığımız manayı özümüzdekini parlatmak için kullanmamız gerekir.”

Dilara Başar Efeoğlu:

“Dolunay geleceğe odaklanmış düşüncelerin, planların gerçekleştirilebilmesi için güçlü bir mücadele ve gayret duygusu taşıyor. Güneş ile kavuşum yapan Satürn, haritanın en güçlü gezegenlerinden, Jüpiter ve Mars ile destekleyici açılar içinde. Bu sergilenecek mücadelenin, gayretin gerektiğinde karşılıklı uyum ve anlaşma sağlama yolunu tutan bir doğada olacağını da göstermekte. Dolunay enerjisi ile birlikte, içinde olduğumuz süreci bir nevi farkındalık zamanına çevirebilir, yapmak istediklerimiz, amaçlarımız, duygusal isteklerimiz, diğer kişiler ile olan ilişkilerimiz üzerine çevirecek olduğumuz objektif bir bakış açısı ile özellikle bu dönem içinde Dolunay’ın haritalarımızda denk geldiği evlerin konuları dahilinde düşünce ve zihin yapımız üzerinde oluşabilecek değişimleri fark edebiliriz.”

Kaynaklar ve Açıklamalar

* Yazı ve anlatım tamamen Tara Deniz’e aittir, aktarılan bilgilerin büyük bölümü kollektif bilinçdışından insanlığa aktarılan genel geçer bilgilerdir, spesifik bilgilerin ve alıntıların kaynakları aşağıda sıralanmıştır.

* Görseller internetten alınmıştır, sahibi bilinenlerin altına not düşülmüştür.

* İkizler Dolunayının Sabian Sembolü olan 23 İkizler sembolü ve anahtar kelimeleri Lynda Hill’in “The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom” kitabından alınarak Türkçeye aktarılmıştır. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için web sitesi “Sabian Symbols”a bakabilirsiniz.

* İkizler Dolunayı için Meditasyon Çalışması Tara Deniz Y. tarafından hazırlanmıştır.

* İkizler Dolunayı Tarot ve Oracle açılımı Ethony Dawn’a aittir, Türkçeye aynen aktarılmıştır. Hem kendisi hakkında daha fazla bilgi edinmek hem de Tarot geleneğine dair bilgilere göz atmak için web sitesine bakabilirsiniz.

* Yorum ve analizlerinden faydalanılan değerli Astrologlar aşağıda listelenmiştir. Bilgeliklerinin ve yazılarının, çalışmalarının tamamına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:

Hüseyin Akdağ – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Juno Yıldız Gözlemcisi – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Dilara Başar Efeoğlu – hazırladığı yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s