14 Kasım 2016 Süper Boğa Dolunay Raporu

Dolunay Raporlarının ilki kutlu olsun! Bundan sonra her Karanlık Ay ve Dolunay dönemi için ruhsal bilincimizi arttırmak, Ay enerjisi ile duygu ve sezgi dünyamıza dalıp yolumuzu bulmak için öneriler ve ayrıca bilge Astrologlardan analizler içeren raporlar yazacağım. 🙂

Okurken keyif, ilham ve fayda almanızı diliyorum.

Sevgi ve saygı ile,

~ Tara Deniz

Boğa Dolunayı, üstelik “Süper Dolunay”!

Dolunay, 14 Kasım 2016 Pazartesi günü İstanbul saati ile 16:53’te 22 derece 37 dakika Boğa burcunda gerçekleşecek. Dolunayın “Ay günü” (Monday~Moon day) gerçekleşeceğinin de altını çizelim. Ay en bütüncül hâline Boğa burcunda ulaştığında, “Dünya Ana” arketipinin enerjisini taşır.

Ay, Dünyamıza en yakın mesafede olacağı için yaklaşık olarak %14 daha büyük gözüken, %30 daha fazla parlayan bir Süper Ay (Supermoon) olarak taçlandıracak gökyüzünü. Son 70 yıldır bu kadar yakın ve güçlü bir Süper Ay görülmedi, 2034 yılına kadar da bir daha bu kadar yakın ve güçlü bir Süper Ay olmayacak. Bu nedenle hem ruhsal ve ezoterik çalışmalarınız için, hem de göz zevkiniz için mutlaka zaman yaratmanızı öneriyoruz.

Süper Boğa Dolunayı Bilgeliği

Boğayı hep idealleri ve para hırsı ile tanır, onun Doğa’ya ve öze olan bağını hep geri planda tutarız. Boğa bizim gözümüzde materyalist bir kraldır ve en mükemmeli için sürekli söylenerek didinir durur. Oysa Boğa somut delillerin yanı sıra hislerine de oldukça önem verir, onun için beş duyu organının iletimleriyle beraber yalnızca “hissettikleri” de oldukça önemlidir ve bunu hiçbir zaman yabana atmaz. Hatta sanılanın aksine önemli kararlar vermesi gerektiğinde duyularının sesine kulak verir. Materyalist ve bir o kadar da otoriter kral görünüşünün altında hem cüretkâr hem de şefkatli bir şekilde mahsullerini sunan bir kraliçedir aynı zamanda Boğa. Üretimi ve çalışkanlığı sever ve bunlara her zaman saygı duyar.

Ay Boğa’da iken genellikle enerji yavaş ama sağlam bir şekilde akar. Genel ton sakin ve rahatlatıcı olur. Dikkat, temkin, emin olma isteği artar ancak inada, tutunmaya, diretmeye karşı dikkatli olmak gerekir. Öncelikler, yatırımlar, değer yargıları, sadakat ve güvenilirlik de öne çıkan temalardandır. Rahatlık ve güvenlik ihtiyacı baskın olur. Ayrıca hissellik ve haz da baskındır: yaptıklarınızdan, yediklerinizden ve içtiklerinizden, beş duyunuz ile hissettiklerinizden zevk alma isteğiniz perçinlenir.

Boğa Dolunayında hem bizlerin hem de başkalarının fizilsel bedenleri ile ihtiyaçları, bakımı, beslenmesi özellikle ön planda olacak. Yaşamlarımızın temeli olan fiziksel bedenimizin ihtiyaçlarını karşılayıp sağlıklı bir şekilde işlemesini sağladığımızda, duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenlerimizin de sağlığına katkıda bulunur, onları daha da iyi hâle getirebileceğimiz temeli oluşturmuş oluruz. Şu soruları sormak iyi bir başlangıç olabilir: Yeterince uyku alıyor muyuz? Yeterince ve sağlıklı besleniyor muyuz? Hareket etmeye, spora vakit ayırıyor muyuz? Fiziksel bedenimizde ve de onu kaplayan kıyafetlerimizin içinde rahat, huzurlu, iyi hissediyor muyuz? Günlük hayatımızda fiziksel bedenimizi olumsuz yönde etkileyen alışkanlıklarımızı (kambur oturmak, bilgisayar karşısında doğru bir oturuş pozisyonu oluşturmamak gibi) değiştirmek için yapabileceğimiz ufak değişiklikler var mı?

“Kendimi yeterince sevdiğimde, kendi iyiliğimi görmeye başladım” ~Kim McMillen

Başladığınız projeleri sağlam bir şekilde devam ettirmek ve/veya tamamlamak, maddi durumunuzu iyileştirmek için adımlar atmak, önceliklerinize uygun ve değer yargılarınıza sadık bir şekilde hareket etmeye başlamak, hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi kalıcı bir şekilde salıvererek çıkarmak, genelde aceleci iseniz sabrınızı pekiştirmek için uygun bir zamandır. Yeni Ay~Hilal zamanında sembolik olarak ektiğiniz bazı tohumların artık meyve veren bir bitkiye dönüşme sürecine girdiğini görebilirsiniz, dolayısıyla başardıklarınızı, kazandıklarınızı, öğrendiklerinizi gözden geçirebilir, kendinizi kutlamak için bir sebep bulabilirsiniz-bulmalısınız da! Yeme içme zevkine yönelme eğilimleri olabileceği için, diyetinize dikkat etmeniz gerektiğini de söylemek gerekir.

Akrep burcundaki Güneş ile karşıt açı yapacak olan Ay, bizlere Boğa-Akrep aksının bilgeliğini bütün haşmeti ile sunuyor olacak. Bu aks Astrolojik literatürde Tutunma-Bırakma aksı olarak da geçer ve en önemli dersleri nelere/kimlere tutunmamız gerektiğini ve neleri/kimleri bırakmamız gerektiğini bilmek, güveni ve şüpheyi dengelemek, konfor alanımızdan (Boğa) çıkıp bilinmeze adım atma (Akrep) zamanını iyi tayin etmek olarak özetlenebilir.

Dolunay dönemleri genellikle zıt kutupların birleşimi ve uyumu, ilişkileri ile ilgilidir. Yaşadıklarımız, eylemlerimiz ve hislerimiz bize tutulan bir ayna vazifesi görür, böylece kendi içimize bakmayı başarabiliriz. Bu Dolunayın Güneş ile karşıt konumunu değerlendirecek olursak, çevremizde olan, “başımıza gelen”, dışarıda olan her şey bizi içeride olanın güvenliğine, değişmezliğine koşmaya itebilir. Bu durumda iç dünyamızın ve duygularımızın ne kadar dengeli, huzurlu olduğunu tartmak, duygularımızın sezgilerimizle ne derece uyum içerisinde olduğunu tespit etmek çok çok önemli olacak. Değer yargılarımız ne alemde? Kendimize ne kadar saygı duyuyoruz, sadığız, değer veriyoruz? Bu soruları cevaplamak için Ay ışığı bize yol gösterecek.

Dünya’nın burcu olan Boğa kanalı ile ışığını ve enerjisini bizlere bahşedecek olan Ay, beş duyumuz ile hissettiklerimizi, duygularımızı ve sezgilerimizi bi araya getirmemiz için gereken desteği verecek: Köklere uzanma, Doğa kaynaklarını ve elemental enerjilerini niyetimiz saf olduğu sürece dilediğimizce kullanabilme, iç dünyamızın derinliklerine inme, ezoterik ve okült çalışmalarda sağlam ilerlemeler kaydetme, karmik süreçleri hatırlama ve karmik tıkanıklıklar ile borçlar açısından neler yapılabileceğini keşfetme, enerji uygulamaları ve çalışmalarında kalıcı ve güçlü etkilere vesile olma, kalıcı ve sağlam sonuçlandırmalara/tamamlamalara ulaşma olarak özetleyebiliriz.

Bu noktada bir uyarıda bulunmak lazım, yukarıda bahsettiğimiz kalıcılık faktörü nedeniyle “kordon kesme/bağ kesme ve salıverme” çalışmaları yaparken çok dikkat edilmesi gereken bir Dolunay enerjisi söz konusu olacak. Gerçekten size iyi gelmeyen, hayatınızdan çıkarmanız gereken her türlü insan/alışkanlık/huy/nesne için bulunmaz fırsat olacak, ama özellikle insanlar için gerçekten öyle olup olmadıklarını kendinize tekrar tekrar sormalı, iyice düşünmeli ve emin olmadan, ani kararlarla bu tarz çalışmalar yapmamalısınız. Çünkü, bazılarının sonucu kalıcı olabilir. Ayrıca dönemde tutunma ihtiyacının artabileceğini hesaba katarsak, aslında gerçekten bırakmanız, salıvermeniz gereken insanlara/alışkanlıklara/huylara/nesnelere daha da bağlılık duymak da mümkün olacaktır, emin değilseniz, karar veremiyorsanız bazılarına, sonraya bırakmak en iyisi olacaktır.

Boğa Dolunayı kelimenin tam anlamı ile tahtınızı bir anda sallayabilecek bir enerji açığa çıkarabilir. Fakat vereceğiniz taht savaşı başkalarıyla değil tamamen kendinizle olacak. Bu savaş boyunca kendinizi her zamankinden daha fazla hedef olarak hissedebilir ve buna istinaden kendinizi daha fazla korumak isteyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus var: Kendinizi dış tehditlere, yeri geldiğinde kendinize bile karşı koruma arzusunu kontrol edebilmeniz gerektiği. Özellikle etrafınızda gerçekleşme ihtimali yüksek olacak olan ani değişimler ve etkiler üzerinizde olduğundan daha fazla gerilim yaratabilir, sivrilen beş duyunuz sayesinde bu etkileri normalden daha fazla hissedebilirsiniz. Bu gerilim neticesinde de küçük çaplı ‘’hiçbir şeye yetemiyorum, hiçbir şey yetmiyor!’’ krizleri gelebilir, aman dikkat!

Boğa Dolunayının Sabian Sembolü

Boğa Dolunayının Sabian Sembolü 23 Boğa:

Birbirinden güzel mücevherlerle dolu bir mücevher dükkanı*

Bu sembol üzerinde biraz düşünmenizi istiyorum. Aklınıza, gözünüzün önüne neler geliyor? Ne hissediyorsunuz?

Özellikle bu Boğa Dolunayının bu sembole denk gelmesi, çok derin anlamları beraberinde getiren müthiş bir planlanmış tesadüf. Bu sembol, farkedilebilen, değeri bilinebilen ve takdir edilebilen bütünlüğün, dürüstlüğün, yeteneğin ve değerliliğin yüksek bir derecesinden bahseder. Değer yargılarımız bizi tanımlayan detaylardan biridir, değer yargılarımızı ve neyi değerli bulduğumuzu gözden geçirmenin tam zamanı.

Anahtar Kelimeler*: Büyük yetenek, zenginlik, ödüller ve hediyeler, sevinç getiren güzellik, mükemmelliğin ete kemiğe bürünmesi, parlayan şeyler, mücevherler, taşlar, kristaller, altın ve gümüş, güzel vitrinleri olan dükkanlar, doğanın ödülleri ve bereketi, her türlü hazine, saflık, deha, koruyucular ve gardiyanlar, kişisel takılar.

Genel olarak baktığınızda ilk alacağınız mesaj: “Kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın” olacaktır. Her zaman idealler peşinden dur durak bilmeden koşmak sizi hedefinize götürmez. Bazen durup çevrenizde yapılan işlere göz gezdirmeli, onları takdir etmeli ve yeri geldiğinde kendinizi takdir edilmeye açmalısınız. Onaylanmak, övülmek ya da takdir beklemenin kötü bir şey olduğunu düşünmekten vazgeçin. İnsan psikolojisinde ceza-ödül sisteminin (punishment-reward) yadsınamayacak bir yeri var. O yüzden kendinize bu tarz bir beklentinin yanlış olduğunu söylemekten vazgeçmelisiniz, fakat ödülünüz her zaman istediğiniz, beklediğiniz şekilde gelmeyebilir. Bazen dükkandaki en değerli mücevher dışarıdan en değersiz görünen olabilir. Buradan çıkarmamız gereken ise bu döngüde etrafımızda algıladığımız şeyler için ani yargılarda bulunmamamız ve beklentilerin sınırlamasına girmemeniz gerektiği. Bazen binbir emekle gerçekleştirdiklerinizin ödülü, eylemlerinizden yarar gören insanların sıcak bir gülümsemesi, teşekkürü veya bu süreçte kazandığınız arkadaşlar, size duyulan güven ve sunulan sadakat olabilir.

Sadık bir arkadaş bulan, bir hazine bulmuş demektir. ~Yahudi Atasözü

Ayrıca ister bir ödül veya takdir edilme isteği, ister bir ceza veya başarısızlık korkusu olsun, herhangi bir beklenti ile hareket etmemelisiniz, bu sadece sizi olandan fazlasını arzulamaya yönelten bir tuzak olacaktır ve açgözlülük, kıskançlık, hased gibi olumsuz duyguları açığa çıkaracaktır. Zira bu Dolunayın algılarımız, duyularımız ve duygularımız üzerinde oldukça yoğun bir etkisi var. Bunun üzerine bir de Boğa’nın genel olarak beş duyuya rağbet eden bir burç olduğunu eklersek, katmerli bir etki ile karşı karşıya kalıyoruz. O yüzden her Dolunayda olunandan iki kat daha dikkatli olunmalı dersek abartı olmayacaktır.

Bütün bereketi, saflığı ve güzelliği ile Doğa da başlı başına bir hazinedir, bu Dolunay döneminde onun değerini anlamak, farketmek ve onu korumak için sağlam adımlar atmak size kendi değerinizi arttıracak bir bilinç kazandıracaktır.

Son olarak, bu sembol bize kendi değerimizi hatırlamamıza yardımcı olacak doğal taşlarla, kristallerle çalışmayı ve sevdiğimiz, belki de aile yadigarı olan ya da bize bir başarımızı hatırlatan bir takıyı/mücevheri veya objeyi yakınımızda tutmayı öğütler.

Süper Boğa Dolunayında Neler Yapabilirsiniz?

 • Yavaşlayın, derin nefes alın, sakinleşin. Aceleye hiç gerek yok. 🙂
 • Kendinizi ve beş duyunuzu ödüllendirin.
 • Ânda kalın, ânın tadını çıkarın.
 • Toprakla vakit geçirmek ve topraklanmak için daha uygun bir zaman olamaz desek yeridir. Topraklanma çalışmaları yapın, toprakla ilgilenin, çıplak ayaklarla toprakta yürüyün, toprağı şifalandırın.
 • Doğa’ya zaman ayırın.
 • Ay ışığında şarj edilmesi uygun olan bütün kristallerinizi Ay ışığı vuracak şekilde balkonunuza ya da bahçenize çıkarın. Ay ışığını göremiyor musunuz? Hepsini toplayın ve dışarı çıkın! 🙂
 • Aynı şekilde bütün Tarot ve Oracle destelerinizi, sarkaçlarınızı, tüm diğer kehanet ve içgörü araçlarınızı Ay ışığında arındırın ve şarj edin.
 • Her Dolunayın vazgeçilmezi olan kağıt yakma ritüeli ile dileklerinizi salıverin.
 • Ritüel çalışmalarına aşina iseniz, Ay’ı Aşağı Çekme Ritüelini gerçekleştirin (Drawing Down The Moon).
 • Boğa Dolunayından en iyi şekilde yararlanmak için size önerdiğimiz meditasyon çalışmasını gerçekleştirin.
 • Tarot ya da Oracle kartları ile çalışıyorsanız, bir Dolunay açılımı yaparak içgörü kazanın.
 • Bir sürahi dolusu arındırılmış içme suyunu Ay ışığını görecek şekilde gece boyu dışarıda bırakın. (Sürahinizin kapağı metal olmamalı, kapağı yoksa streç film ya da bez kullanabilirsiniz.) Daha sonra bu suyu içmek, yüzünüzü yıkamak, doğal taşlarınızı ve kristallerinizi arındırmak, evinizi temizlemek gibi su kullanabileceğiniz yerlerde Ay enerjisinden faydalanmak için kullanabilirsiniz.

Boğa Dolunayı için Meditasyon Çalışması

Ay’ın en güçlü fazları olan Dolunay ve Karanlık Ay dönemlerinde çoğunuzun bildiği üzere ruhsal anlamda çalışmalar yapanlar ve/veya Eski Yolları takip edenler belirli ritüeller ya da meditatif çalışmalar gerçekleştirir. Ben de kendi çalışmalarımdan ve tecrübelerimden yola çıkarak Süper Boğa Dolunayı için bir çalışma planı oluşturdum.

Boğa’nın toprak ve Doğa ile olan bağından yeterince bahsettim. Hâl böyle olunca yapacağımız çalışmada toprak elementini kullanmamız kaçınılmaz.

Çember açmayı biliyorsanız çemberinizi açın. Her ne kadar sadece toprak elementi ile çalışacak olsak da her elementi çemberinize usulü ile davet edin. Doğru açılmış olan bir çember bizleri olası parazitlere ve davetsiz enerjilere karşı koruyacaktır. Rune enerjisi ile daha önce çalıştıysanız ‘’koruma’’ ve ‘’denge’’ çalışmalarında kullanılan Rune sembollerini çemberinize, dolayısıyla oluşturduğunuz kalkanınıza, ekleyebilirsiniz. Çember açmayı bilmiyorsanız, ya da bu konuda henüz yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız dert etmeyin. Çember açmadan da bu çalışmayı, niyet ve imgeleme ile gerçekleştirebilirsiniz. 😉

İşleminizi tamamladıktan sonra Boğa’nın toprak ile bağını kullanarak bir ağaç imgeleyin. Hangi ağaç olacağı size kalmış, sizin için en çok anlam ifade eden, sen sevdiğiniz, kendinizle özdeşleştirebildiğiniz bir ağaç olması çok önemli. Ağacınızı imgelerken dikkat etmeniz gereken tek nokta dallarının göğün, köklerinin ise yeraltının sonsuzluğuna uzanması. (Çember açmış ve Rune kullanmış olanların Yggdrasil~Hayat Ağacı imgelemesi çok daha iyi olacaktır.) Siz bu ağacın tam altında, sırtınız ağacın kalın, güven veren gövdesine yaşlanmış huzurlu bir hâlde duracaksınız imgenizde. Önce her meditasyonda yapılması gerektiği üzere zihninizi sakin ve nötr duruma getirin. Yardımcı olacaksa 2-3 dakikalık nefes egzersizi de yapabilirsiniz. Hazır olduğunuzu hissettiğiniz anda ağacın tam tepesindeki Dolunayı hissedin. Dallarından köklerine akan gümüş renkteki enerjiyi görmeye ve hissetmeye çalışın. Başka hiçbir şey yapmayın. Sadece Dolunay ışığının ve enerjisinin ırmaktan akan bir su misali nasıl duru olduğunu, hem ağacı hem de sizi baştan aşağı yıkadığını hissedin. Ağaca yaslanmış bir pozisyonda olduğunuzdan bu enerji tüm bedeninize ve zihninize de yayılacaktır. Enerjinin bedeninize olan akışı sırasında hafif bir irkilme, eklem yerlerinde belli belirsiz hafif soğumalar, karıncalanmalar ve sızılar başlayabilir. Zihninizin bu uyaranlar ile dağılmasına izin vermeyin. Ağacınızla bütünleştiğinizde zaten bu tür uyaranları dikkatinizi çekecek kadar hissetmeyebilirsiniz bile. 🙂

Bedenininiz Ay’ın enerjisi ile yıkanırken yavaş yavaş ağacınız ile bir olmaya başladığınızı hissedin. Artık toprak ile birsiniz. Aynı anda hem göğe uzanan dallarınız ile yıldızları selamlıyor, Dolunayı nazikçe ellerinizin arasında tutuyorsunuz, hem de yeraltının derinliklerine erişebiliyorsunuz. Benliğiniz kozmik bilinçle bir olurken, yaratım enerjisini iliklerinize kadar hissedin. Sonra tamamlamak ve filizlenmesini desteklemek istediğiniz, bir sonraki Yeni Ay~Hilal döneminde tohumlarını ekmek istediğiniz ne varsa onları düşünün. Boğa Dolunayının enerjisi ile onları salıverin teker teker, bırakın toprağa karışsın, tamamlananlar ve gelişmekte olanlar yaratım döngüsündeki yerini alsın, tohumlar ise zamanı geldiğinde ekilmek üzere kutsansın.

Çalışmanızı tamamlarken derin ve düzenli nefes alıp vererek yavaşça ağacınızdan ayrılın, yeniden sırtınızı ona yaslayın. Dolunaya, Toprak Ana’ya, Yaratıcıya, ağacınıza, kendi yüksek benliğinize ve ruhsal bilincinize teşekkür ederek gözlerinizi açın. Bu noktada çember açmış olanlar usulüne uygun olarak teşekkür edip elementleri uğurlamalı.

Şimdiden kutlu olsun!

Boğa Dolunayı için Tarot ve Oracle Açılımı*

Boğa Dolunayı için özel olarak düzenlenen bu açılımı severek takip ettiğim Ethony, web sitesinde paylaştı. O kadar hoşuma gitti ki, herkesin yararlanmasını istedim. Aşağıda açılımın resmini ve her pozisyonun anlamını bulabilirsiniz. Eğer bu açılımı gerçekleştirirseniz, lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın! 🙂

full-moon-in-taurus-tarot-spread-ethony

Görsel ve Açılım Ethony Dawn’a aittir.

 1. Nerede ayaklarım yere sağlam basmalı?
 2. Hayatımın hangi alanında daha nazik veya daha neşeli olmam gerekiyor?
 3. Bir sonraki Yeni Ay~Hilal dönemine kadar hangi hedeflerim dikkatimden ve eylemlerimden fayda görebilir?
 4. Hangi enerjiler hasat edilmek üzere olgunlaşmış durumda?
 5. Hayatımın hangi alanı biraz düzen ve planlama gerektiriyor?

Boğa Dolunayı için Kristaller ve Doğal Taşlar

Ay taşı, Selenit, Yosun Agat, Kırmızı Akik, Rodonit (Rhodonite), Kunzit, Pembe Kuvars, Krizokol (Chrycosolla), Yeşim, Zümrüt.

Boğa Dolunayı için Bitkiler

Nane, Kekik, Mürver ağacı meyvesi (elderberry), Çuha çiçeği (primrose), Yasemin, Gül, hanımeli, Safran, Çilek, Sabun otu (soapwort), Solucan otu (tansy), Civanperçemi (yarrow).

Bilge Astrologların Kaleminden

14 Kasım Boğa Dolunayı için Analizler ve İçgörüler

Okurlarımın ruhsal bilinçlerini yükseltecek ve hem kendilerini, hem de bu vesileyle evreni bilmelerini sağlayacak içerikler hazırlarken, göksel olayların taçlandırdığı dönüm noktalarında Astroloji biliminin ışığını uzmanların kaleminden almasını istiyorum. Ayrıca henüz bilmeyen, duymayan varsa Astrolojik yorumları ve analizleri takip edebilecekleri en doğru insanlara, kaynaklara ulaşmasını hedefliyorum. Aşağıda 14 Kasım Boğa Dolunayı için Türkiyenin önde gelen bilge Astrologlarından bazılarının analizlerini ve içgörülerini okuyabilirsiniz. 🙂

Sevgi Alis Yıldırım

“Boğa’da Dolunay Psikoastroloji açısından ne tür özellikleri harekete geçirebilir? İşte güçlü olasılıklar:

Kişinin doğum anı haritasında yükseleni Boğa ve Yay ise; kişi Boğa burcu olmasa bile doğum haritasında Boğa burcunda en az üç yıldız kümelenmişse, haritada T-Kare açı kalıbı var ve bu açı kalıbının apexinde bulunan yıldız ve ev Boğa burcu ile ilişkili ise; ruhsal sağlığı ile ilgili ve özellikle de bunun bedene yansıma durumuyla ilgili çok hassas davranmaya başlamalı. Dolunay enerjisi onda bakın neyi harekete geçirebilir; Borderline’ı. Kişinin gen haritasında Borderline kişilik bozukluğu her kuşakta çok sık aktive olabiliyorsa o sülale yine risk altına girdiği bir gök olayı yaşıyor anlamına gelebilir. Peki bu tüm bu şartları taşıyan haritalar için mi geçerli? Hayır. Kanaatim o ki bu özellikleri taşıyan haritalar Boğa Dolunay’ında kişinin öfke kontrolü ile ilgili çok zorlanacağını anlatmaktadır. Bol bol yürüyüş yapın ve su için.”

Devrim Dölen

 “…Günümüzde ‘oldukça gölge yana kaymış’ Boğa burcu anlayışımızla onun Dünya’nın burcu olduğunu, doğayı, doğal yasaları ve bunları inceleyen doğa bilimcilerini, topraktan üretim yapan herkesi yönettiğini, Boğa burcunun yöneticileri Venüs ve Ay’ın tüm popülasyonu ve doğal uzlaşıyı, birliğe giden yolda ilk hisleri sembolize ettiğini unutur, üst düzey kullanımları yerine alt düzey hedonist zevklerden ve paradan bahsederiz. Şimdi Boğa burcunun bu dolunayı ile birlikte bu akışın somut yasalarını anlayıp  anlamadığımızı ve nasıl yönettiğimizi, uzlaşı içinde yaşayıp yaşayamadığımızı göreceğiz.”

Hüseyin Akdağ

Dolunay haritasını incelediğimde, ilk Ay’ın birinci evde, Güneş’in yedinci evde oluşu takılıyor gözüme! ‘Ben kimim?’ sorusu, ‘Biz kimiz?’ sorusuna karşı! ‘Ben kimim?’ sorusu ‘Bizi bir araya getiren bendeki ne?’ ile genişliyor ve ‘Sende bana dair ne var?’ ile yeni bir boyut kazanıyor. ‘Bana kim olduğunu söyle!’ yerine ‘Sende daha derinlerimde, varlığını hatırlamakta güçlük çektiğim hangi parçamla buluşmakta olduğumu hatırlamalıyım!’ daha tercih edilesi! Akrep- boğa aksı! Mars, boğaya karşı! Benim mi, senin mi, bizim mi yoksa zaten her şey koca bir ilizyondan ibaret mi? Ve devrelerin yandığının resmidir. Siz de ‘ölüm’ kokusu alıyor musunuz? Öyleyse doğum yakın!

‘Bitmeyen işler yüzünden

(Siz böyle olsun istemezdiniz)

Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi

Kalbinizi dolduran duygular

Kalbinizde kaldı.’

Şebnem Ekşib

“14 Kasım’da Hint Astrolojisine göre Koç – Terazi aksında bir dolunay var. …  İlişkiler, ortaklı konular, kontaklar ve anlaşmalarla ilgili bir süredir beklediğiniz sonuçlamak istediğiniz alanlarda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle Koç, Terazi, Aslan, Yay burçları dolunay etkilerini daha yoğun yaşayabilirler.”

Kaynaklar ve Açıklamalar

* Yazı ve anlatım tamamen Tara Deniz’e aittir, aktarılan bilgilerin büyük bölümü kollektif bilinçdışından insanlığa aktarılan genel geçer bilgilerdir, spesifik bilgilerin ve alıntıların kaynakları aşağıda sıralanmıştır.

* Görseller internetten alınmıştır, sahibi bilinenlerin altına not düşülmüştür.

* Boğa Dolunayının Sabian Sembolü olan 23 Boğa metni ve anahtar kelimeleri Lynda Hill’in “The Sabian Oracle: 360 Degrees of Wisdom” kitabından alınarak Türkçeye aktarılmıştır. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için web sitesi “Sabian Symbols”a bakabilirsiniz.

* Boğa Dolunayı için Meditasyon Çalışması Tara Deniz Y. tarafından hazırlanmıştır.

* Boğa Dolunayı Tarot ve Oracle açılımı Ethony Dawn’a aittir, Türkçeye aynen aktarılmıştır. Hem kendisi hakkında daha fazla bilgi edinmek hem de Tarot geleneğine dair bilgilere göz atmak için web sitesine bakabilirsiniz.

* Yorum ve analizlerinden faydalanılan değerli Astrologlar aşağıda listelenmiştir. Bilgeliklerinin ve yazılarının, çalışmalarının tamamına web sitelerinden ulaşabilirsiniz:

Sevgi Alis Yıldırım – Danışmanlık http://www.aenbi.com.tr/

Devrim Dölen – http://www.astrolojiakademisi.com/astroloji/index.php/boga-burcunda-dolunay/

Hüseyin Akdağ – http://heraakademi.com/h-12-kasim-2016-cumartesi–topragin-kokusu–222.html

Şebnem Ekşib – http://www.sebnemeksib.com.tr/kasim-2016-hint-astroloji-yorumlarim/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s