22-28 Temmuz 2013 İçgörü Kartları

weekly reading

Merhaba!

22-28 Temmuz 2013 haftası iç dünyamıza yönelmemizi, kendimizi keşfetmemizi ve kalbimizi önce kendimize, sonra herkese açmamızı öğütleyen mesajlarla dolu! Kartları sırasıyla Crystal Visions Tarot, Earth Magic Oracle ve Yeni Bir Dünya destelerimden çekiyorum… 🙂

İlk kartımız Kupa Kralı. Kupa serisinin temsil ettiği duygular, sanat, güzellik, yakın ilişkiler, sevgi, sezgiler konusunda bir uzmandır Kupa Kralı. Bu hafta bu konularda en iyi olan özelliklerimiz üzerinde düşünebilir, olaylara ve insanlara karşı daha nazik, sevgi ve şefkat dolu yaklaşarak olumlu tecrübelerimizi artırabiliriz. Sezgilerimizi geliştirebilir, ya da sezgilerimizin gelişmiş olduğunu farkedebiliriz.

İki hafta önce karşımıza çıkan Kupa Prensinden sonra Kralın da gelmesi, bu iki hafta içerisinde yaşadığımız olayların, edindiğimiz tecrübelerin bu hafta işimize yarayacağına dair bir işaret. Sezgilerimizi dinlememiz, rüyalarımızı anlamaya kendimizi açmamız evrensel bilinçle, kolektif bilinçdışıyla olan bağımızı kuvvetlendirir ve bu da bizi kendi içimizde Kupa Kralının temsil ettiği olgunluk ve yetkinlik düzeyine getirir. Bu hafta katettiğimiz yol üzerinde düşünmek ve sezgilerimizi dinlemeye devam etmek bize çok daha iyi gelecektir.

Aynı şekilde ilişkilerimizdeki tavırlarımıza ve davranışlarımız konusunda da katettiğimiz yolu, sevgiyi, şefkati ne kadar çok gösterip göstermediğimizi düşünmeliyiz. Sevgi en iyi ilaçtır ve Kupa Kralı bilinçaltımızda dahi yer etmiş yaraların sezgi ve sevgi aracılığı ile iyileşeceği mesajını verir. Kalbimizi açarak kucaklamalıyız ilişkilerimizi, biz sevgi ve dürüstlükle bir adım atarsak, emin olun karşımızdaki kişi (art niyetli değilse) bize bu güzelliği misliyle yansıtacaktır.

İkinci kartımız Yıldırım~Kuvvet. Tıpkı havada asılı kalan enerjinin doğal şartlar ile yıldırıma dönüşmesi gibi, içimizdeki enerji ve kuvvet de niyetlerimizin ve eylemlerimizin oluşturduğu şartlar ile vücut bulur. Bu hâliyle enerji nötrdür, ne yararlı ne de zararlıdır. Ancak içinde bulunulan şartları çevreleyen etkenler bu enerjiye, kuvvete bir iyilik ya da kötülük vasfı verir. Niyetlerimizi eyleme dönüştürürken dikkat etmemiz gereken şey, bu ikiliğe fazla kapılmamaktır.

Niyetlerinizi ve eylemlerinizi objektif bir şekilde gözden geçirin. İçinizdeki enerjinin ve kuvvetin nötr olduğunu, bunları kullanma biçimimizin pozitif veya negatif olmalarını sağladığını söylemiştim. Bu açıdan bakmayı deneyin. Bir şeyi iyi/olumlu olarak yaptığımızı düşünsek de aslında öyle bir etki yaratmıyor olabiliriz, çünkü iyi/kötü ve olumlu/olumsuz ikiliğine fazla kapılmak tehlikelidir, eylemlerimizi niyetlediğimiz gibi oluşturmamıza engel olabilir.

Bu hafta niyetlerimiz ve eylemlerimiz üzerinde düşünmek için çok uygun şartlar var, özellikle Kupa Kralı ile beraber ele aldığımızda, içimize dönerek kendimizi dinlememiz, sezgilerimizin yardımıyla çok daha kolay olacak. Sevgi ve şefkat duyguları da kendimizi daha kolay kucaklamamıza yardım edecek.

İçimden geldiği için bu haftaya dair Angel Therapy destemden de bir kart çektim: Integrity~Bütünlük. Kartın mesajı eylemlerimizi niyetlerimizle, değerlerimizle ve içsel bilişimizle aynı hizaya getirmek, bütünleştirmek ve böylelikle uyumlu olmalarını sağlamak. Bu şekilde daha mutlu ve huzurlu olabiliriz, en önemlisi bizim için en doğru olan ne ise daima onu yapmış oluruz. İlk iki kartımızı çok güzel ve net bir mesajla tamamlamış oldu bu kart. 🙂

Üçüncü kartımız ve bu hafta üzerinde düşünebileceğimiz uyanış mesajımız şu: “Kendinizi tanımak bir dizi fikir ya da inanç edinmenin ötesindedir. Manevi fikirler ve inançlar yardımcı göstergeler olabilir ama olduğunuzu sandığınız kişi gibi -ki bu da insan zihnini şartlandırmanın bir parçasıdır- daha sağlamlaşmış çekirdek kavramları yerinden oynatma gücünü nadiren içinde taşır.” Kendimizi tanımak için bakmamız gereken yer öncelikle kendi içimizdir ve bunun için manevi fikirler ve inançlar ile yola çıkmış olsak da, belirli bir noktadan sonra onları da aşarak iç dünyamızı doğrudan gözlemlemeli, aydınlık ve gölge yanlarımızı oldukları gibi kabul etmeli ve gerçekten kim olduğumuzla yüzleşmeliyiz. Bu yüzleşmeyi yapabilecek gücü ve cesareti bulabilirsek, ilüzyonlar ve olduğumuzu sandığımız şeyler yavaş yavaş yok olur. Kendimizi şartlandırdığımız çekirdek kavramları ancak böyle bir içsel yolculuk yerinden oynatabilir.

Bu haftanın diğer kartları da aslında farklı açılardan bu mesajı verdiler bizlere, içimizle dışımızı, bilinçaltımızla bilincimizi, niyetlerimizle eylemlerimizi dengeli bir şekilde bütünleştirmek için öncelikle içimize yönelerek kendimizi keşfetmemiz gerekir. Sezgi, sevgi ve şefkat bu yolculuğun olmazsa olmazlarıdır.

Pusulamızın benliğimizi keşfetmemize yöneldiği, sevginin ve sezgilerin hayatımızdan eksik olmadığı, dürüstlüğün önce niyet-eylem bütünselliğinden başlayarak hayatınızın her alanına yayıldığı bir hafta dilerim!

~Deniz Gaia

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s