15-21 Temmuz 2013 İçgörü Kartları

weekly reading

Merhaba!

15-21 Temmuz 2013 haftası zihinsel süreçlere dikkat etmemiz ve egomuzu mümkün mertebe düşüncelerimize ve en önemlisi düşüncelerimizi ifade ederek hayata geçirişimize karıştırmamamız konusunda bizleri uyarıyor. Bu özellikle yeni başlayacak olan her şey (ilişkiler, projeler, aktiviteler, vb.) için iyi bir ortam yaratmamız açısından önemli olacak. Kartları sırasıyla Crystal Visions Tarot, Earth Magic Oracle ve Yeni Bir Dünya destelerimden çekiyorum… 🙂

İlk kartımız Kılıç Prensi. Geçen hafta olduğu gibi, bu hafta da bir prens kartı çıkıyor karşımıza. Kılıç serisi zihinsel süreçler, mental aktiviteler, düşünceler ile alakalıdır, ve Kılıç Prensinin de bu konularda edineceği deneyimler vardır: zihindeki düşünceleri açık ve net bir şekilde dile getirmek ve münakaşalara zemin hazırlamamak. Bu hafta bu konuda bir uyarı alıyoruz. Bir çatışma veya münakaşa sonrasında bir anda zihniniz berraklık kazanabilir, taşlar yerine oturabilir. Ancak Kılıç Prensi bu noktada olabildiğince açık ve net olarak tartışmayı gereksiz bir fırtınaya dönüştürmememiz gerektiğine işaret ediyor.

İlişkilerinizde veya iletişimlerinizde herhangi bir şekilde yeni gelişen veya evvelden gelen bir polemik, sert eleştiri, münakaşa tarzı durumlar var ise, bu hafta bunları nasıl daha açık tartışmalar haline getirerek daha fazla uzatmadan kesip atabilirsiniz bunları düşünebilirsiniz. Zihninizi her şartta berraklaştırmayı, egoyu ve yorulan zihnin kurmacalarını bir kenara bırakmayı öğrenmenin en etkili yolu, varolan çatışmalara yeni bir bakış açısından yaklaşmak ve bunu uygulamaktır. Bunun için alacağınız haberleri ya da yazılı mesajları bu farkındalıkla algılamanız ve yorumlamanız gerekir.

Hayat kısa, yolculuklarımızda çatışmaların, kötü sözlerin, zihinsel negativitenin izlerini bırakmaya değmez, Kılıç Prensi ile beraber iletişimlerimizi yepyeni, taze bir anlayış ile yorumlayarak düzenlemeyi, elimizdeki düşünce-söz kılıcını gereksiz polemikleri, çatışmaları kesip atmak için kullanmayı öğrenebiliriz. 🙂

İkinci kartımız Yeni Ay ~ Söz, Taahhüt. Bu kartın ana teması yeni başlangıçlardır. Ay’ın her Yeni Ay döneminde, Dolunay’a ulaşarak tamamlanacağını bildiğimiz gibi, yeni başlayan ilişkilerimizin, projelerimizin, aktivitelerimizin de kendi düzenleri içerisinde bir bütünlüğe kavuşacağını bilmeliyiz. Bu kart bizlere bu hafta başlamak istediğimiz ama sürekli ertelediğimiz, yarım bıraktığımız her türlü konuda yeniden düşünmek için uygun bir zamanda olduğumuzu hatırlatıyor.

Söz vermenin, taahhüdün iki farklı anlamı vardır: kendimize ya da bir başkasına bir şeyin yapılacağına/tamamlanacağına dair garanti vermek, ya da belirli bir şeyin olmasını beklemek. Eğer irademiz Yaratıcımızın iradesi ile hizalanırsa ve niyetimiz olmasını istediğimiz şeye odaklanırsa, elbette bu bir tamamlanışa götürecektir bizleri.

Kılıç Prensi ile beraber düşünecek olursak, açık ve net olmanın, zihnimizi berrak tutmanın aynı zamanda yeni şeylere başlamak ya da yarım kalan şeyleri tamamlamak için gerekli olduğunu söylemek mümkün. Bu hafta bu konu üzerinde düşünebilirsiniz. 🙂

Üçüncü kartımız ve bu hafta üzerinde düşünebileceğimiz uyanış mesajımız şu: “En büyük şeyler saygı duyulan ve değer verilen küçük şeylerden doğar. Herkesin hayatında küçük şeyler vardır. Büyüklük zihinsel bir soyutlama ve egonun en sevdiği fantezidir. Buradaki çelişki şudur: Büyüklüğün temelinde büyüklük fikrinin peşinde koşmaktansa bu ânın küçük şeylerini onurlandırmak yatar.” Yine egomuza karşı dikkatli olmamızı öğütleyen bir mesaj geldi. 🙂 Bu hafta hayatımızı güzelleştiren ve bizi farkında olmasak da mutlu eden küçük şeylere, ince detaylara dikkat edebiliriz.

Büyük hayaller kurmak, büyük düşünmek tabii ki iyidir ancak bunu yaparken olması gereken çizgiden sapıp büyüklük fikrinin kendisine saplanmamalıyız. Çünkü büyük hayallerimiz ve düşüncelerimiz her zaman küçük şeylerle hayat bulur, gelişir. Bu nedenle “an”da kalmayı öğrenirken, “ânın küçük şeyleri”ne dikkat ederek mesajda belirtildiği gibi onları onurlandırma becerisi geliştirmemiz de önemlidir.

İletişimlerinizin berrak, sözlerinizin ve isteklerinizin en mükemmel şekilde tamamlanma yolunda seyrettiği, hayatınızdaki küçük şeylerin size en güzel mutlulukları getirdiği bir hafta dilerim!

~Deniz Gaia

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s