8-14 Temmuz 2013 İçgörü Kartları

weekly reading

Merhaba!

8-14 Temmuz 2013 haftası özellikle sezgilerimizi ve manevi yönümüzü güçlendirmenin, empati kurarak ilişkilerimizde uzlaşmacı bir yaklaşım sergilemenin, bu vesileyle egomuzun dayattığı ben-merkezci tutumları bırakmanın gerekliliğini anlatan temalar içeriyor. Kartları sırasıyla Crystal Visions Tarot, Earth Magic Oracle ve Yeni Bir Dünya destelerimden çekiyorum… 🙂

İlk kartımız Kupa Prensi. Ana temaları özellikle duygusal ve ruhsal boyutta yeni ilişkiler ve yeni başlangıçlar, sezgiler ve duru hislerin gelişiminde/kullanımında artış gibi daha ziyade duygusal ve sezgisel anlamda gelişmemizi, yeni şeyler öğrenmemizi, yeni deneyimler kazanmamızı sağlayacak konular. Prens kartları genellikle ait oldukları elementin öğrencileri gibidir, daha öğrenecekleri ve geliştirecekleri çok şey vardır ve bu kartları seçtiğimizde kendi yaşam planımıza dair öğreneceğimiz şeyler olduğunu hatırlatırlar, ayrıca bizleri daha uzlaşmacı ve öğrenmeye açık bir ruh haline davet ederler.

Bu hafta sezgilerinizi, rüyalarınızı dikkate alın, onları dinleyin, sizin için önemli mesajlar içeriyor olabilirler. Ayrıca sezgilerinizi daha iyi kullanmak adına meditasyonlar ve çalışmalar yapabilirsiniz. Siz sezgilerinize karşı daha açık oldukça, sezgilerinizin sesi de daha yüksek çıkacaktır. Ruhsal gelişiminiz açısından da bunun önemli bir katkısı olacaktır. Ayrıca bu hafta bu konularda ortak ilgi alanları paylaşan dostlarınızla bir araya gelebilir, onlarla iletişiminizde ve ilişkinizde yeni bir boyut oluşturabilirsiniz.

İlişkilerinizi daha anlayışlı, nazik ve uzlaşmacı bir bakış açısı ile karşılamanız da iyi sonuçlar getirecektir. Belki de varolan ilişkilerinizdeki iyileşme ihtimallerinin ve beklediğiniz yeni ilişkilerin önündeki engel sizsinizdir, ne dersiniz? Bu hafta bu konuda düşünebilirsiniz. Ayrıca uzlaşma ve empati gibi temalar Merkür geri giderken zaten bir ihtimal olan iletişim sorunlarına karşı doğal bir önlem olacaktır. Karşınızdaki insanları anlamaya çalıştıkça empati kurma kabiliyetiniz artacak ve bu da uzlaşma temasını hayatınıza daha fazla dahil etmenizi sağlayacak. Bu özellikler aynı zamanda karşınıza çıkan fırsatları ya da size sunulan önerileri değerlendirirken de işinize yarayacaktır.

İkinci kartımız Seremoni ~ İnvokasyon. Bu kartın ana teması maddi-bedensel ve manevi-ruhsal yaşantımız arasındaki dengeyi yeniden kurmak, ihmal ettiğimiz manevi-ruhsal yönümüzü doyurmak için çalışmalar yapmaktır. İnancınız doğrultusunda ibadet ve dua ederek, sessizliği ve doğayı dinleyerek, meditasyon yaparak, sadece kendinize ve manevi değerlerinize ayıracağınız özel bir zaman dilimi geçirmek dünyevi koşullarınızla başa çıkmak için size güç verecektir.

En son ne zaman kendinize ve ruhsal yönünüzü dinlemeye vakit ayırdınız? Bu hafta bu konu üzerinde düşünebilir, ruhsal beslenmenizi ihmal etmemek adına özel bir zaman ve faaliyet yaratabilirsiniz. Güzel bir duş, ardından sessizlik içerisinde ya da en sevdiğiniz dinlendirici müzik eşliğinde uzun uzun dua edebilir, ibadet alışkanlığınızı yerine getirebilir, meditasyon ya da enerji çalışmaları yapabilirsiniz. Kısacası kendi seremonizi oluşturup uygulayabilirsiniz. 10 dakikalığına bile olsa kendi ruhunuzu, enerjinizi evrenle bir hissedebilirseniz, yaratıcımızdan gelen sonsuz kaynağın aslında içinizden, ruhunuzdan geçtiğini farkedebilirseniz bu bile yeterlidir. Bu sonsuz kaynak her zaman bizi beslemeye, arındırmaya, güçlendirmeye hazır, yeter ki niyet edelim ve isteyelim.

Bu kartın Kupa Prensi ile beraber oldukça uyumlu bir ikili oluşturduğunu söyleyebilirim. Maneviyatımızı, ruhsallığımızı geliştirmek sezgilerimizi ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizi daima olumlu yönde etkiler. 🙂

Üçüncü kartımız ve bu hafta üzerinde düşünebileceğimiz uyanış mesajımız şu: “Önemli biri olmamakla, göze çarpmamakla tatmin olduğunuzda, evrenin gücüyle bütünleşirsiniz. Egoya zayıflık olarak görünen aslında gerçek güçtür. Bu manevi gerçek, modern kültürün değerleriyle ve onun insanlara dayattığı davranış biçimleriyle taban tabana zıttır.” Bu haftanın ana temasının maneviyat olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Manevi ve ruhsal yönümüze eğilmek bizi egonun aldatıcılığından da korur. Ayrıca empati, nezaket ve evrenle bir olmayı deneyimlemek kişinin ben-merkezcil tavırlarda bulunmasına karşı doğal bir tedbirdir, bu da modern dünyanın pek önem vermediği ancak değeri son yıllarda anlaşılan bir davranış biçimidir. Bu noktada modern kültürün dışında bir hafta geçirmek herkese iyi gelecek gibi görünüyor.

Zayıf gördüğünüz yönleriniz neler? Neden bu yönleri zayıflık olarak görüyorsunuz? Bu ego tabanlı bir algı olabilir mi? Bundan uzaklaşmak için neler yapabilirsiniz? Bu hafta bu sorular üzerinde düşünebilirsiniz. Büyük ihtimalle egonuzun yanıltıcı algısına neden olan şeyden uzaklaşmak sizi daha geleneksel, kadim ve ruhunuzla bedeninizi aynı anda besleyen bir dünyanın uygulamalarına yöneltecektir.

Sezgilerinizin ışığında, Ruh-Beden-Zihin dengenizi doyasıya yaşadığınız, empati ve uzlaşma dolu bir hafta dilerim!

~Deniz Gaia

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s