Yiyecek ve İçeceklerde Reiki Kullanımı

Yiyecek ve içeceklerimize de Reiki verebiliriz, böylece onları evrensel hayat enerjisi ile zenginleştirebiliriz. Bu aslında yiyeceklerin manevî anlamda bereketlendirilmesidir. Madde içindeki her şey belli bir titreşim frekansından ibaret olduğuna göre, Reiki ile titreşimleri yükseltebiliriz.

Sık sık dışarıda yemek yiyorsak, yemeğimizde karışık enerjiler ve titreşimler bulunması muhtemeldir. Yemeğinizi hazırlayan kişinin morali bozuk olabilir veya kendisi stres altında olabilir; bu enerjiler ve titreşimler doğrudan yemeğe, yemek vasıtasıyla da bize geçecektir. Bunu önlemek için yemeğimizin enerjisini şifalandırabilir, titreşimlerini değiştirebiliriz. Bunun için göze çarpmayan bir şekilde ellerimizi kısa bir süre boyunca yemeğin veya içeceğin üzerinde tutarız. Yemekten sonra ellerimizi karnımızın üzerine koymamız da aynı etkiyi yaratacaktır.

Evde pişirdiğimiz yemeklere de Reiki uygulayabiliriz. Mutfakta daha ziyade ellerle çalışmanın yemekleri güzelleştirdiği, eller vasıtasıyla yemeklere sevgi katıldığı düşüncesi yaygın bir fenomendir. Reiki açısından düşünüldüğünde bu kaçınılmaz bir gerçektir, çünkü Reiki ellerimizle dokunduğumuz her şeye enerji olarak geçmektedir. Salatalarımızı ellerimizle karıştırabilir, kek veya börek hamurunu ellerimizle yoğurabiliriz. Pişen yemeklerimizin üzerinde ellerimizi beş – on dakika tutarak onları Reiki ile şifalandırabiliriz. Aynı şekilde sofrada da tabağımızdaki yemeklere Reiki uygulayabiliriz.

Reiki ile “tedavi” edilmiş suyun (veya başka bir içeceğin) tadının iyileştiği, güzelleştiği olgusu pek çok kişi tarafından denenmiş bir gerçektir. Reiki yüklemesi yapılmış suyun tadı daha yumuşak, daha damak tadına uygun olur. Damacanada, sürahide ya da bardakta bulunan sularımıza Reiki uygulayabiliriz, ya da Reiki yüklemesi yapılmış bir kristal kuvars parçasını (tamburlanmış olmasına dikkat edilmelidir) damacanalarımıza ya da sürahilerimize ekleyebiliriz.

Reiki’nin bütün yiyecek ve içeceklerin kalitesini ve besin değerini yükselttiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

food reiki
Kaynak: Reiki – Uygulamalı Şifacılık Teknikleri, Brigitte Müller, Horst H. Günther, Ege Meta Yayınları, s. 155-156

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s