1-7 Temmuz 2013 İçgörü Kartları

weekly reading

Merhaba!

1-7 Temmuz 2013 haftası içerisinde üzerinde düşünebileceğimiz, meditasyon yapabileceğimiz, bize bu haftanın enerjetik ve psikolojik süreçleri hakkında fikir verebilecek içgörü kartlarını bildirmek istiyorum. Kartları Crystal Visions Tarot, Earth Magic Oracle ve Yeni Bir Dünya destelerimden çektim.

İlk kartımız Jennifer Galasso’nun geleneksel Tarot yorumu olan Crystal Visions Tarot destesinden. Değnek Dörtlüsü, genel anlamda huzurun, kutlamanın, emniyetin, kendine güven ile yeterlilik hislerinin temsilcisidir. Geleneksel anlamı düğün ya da ilişkilerde bir dönüm noktasıdır. Bu hafta özellikle hayatınızdaki aydınlık ve olumlu özelliklere odaklanın. İlişkilerinizdeki sorunlara olumlu ve anlaşmaya hazır bir bakış açısıyla yaklaşmayı deneyin. Sizi tamamlanmış hissettiren kişilere ve aktivitelere vakit ayırın.

Kabuğunuzdan dışarı çıkmak için hazırsınız, yeterlisiniz, siz kendinize güvendiğiniz ve size destek olan çevrenizin farkında olduğunuz sürece güvendesiniz. Kontrol ve emniyet dairenizin dışında bütün görkemiyle dünya sizi bekliyor, onunla bütünleşin ve özgürlüğü hissetmeye çalışın.

Bugüne kadar kazandığınız deneyimleri bu hafta gözden geçirin ve aldığınız derslerin sadece size mutluluk, umut, huzur ve emniyet duygusu vermesi gerektiğini hatırlayın. Bugün az dahi olsa gülümsemeyi başarabilen sizi bu deneyimleriniz yarattı unutmayın. İngilizcede çok sevdiğim bir söz var, “count your blessings”, bize bahşedilen kutsamaları, nimetleri saymanın, onlara odaklanmanın önemini anlatıyor.

Değnek serisi hayatımızda ateş elementini, yani tutkuları, bizi hayata bağlayan şeyleri temsil eder. Yaşam planınıza uyan her şey size iyi gelir, zaman zaman egonuz devreye girip acı ve sıkıntı hislerini ortaya koysa da. Sizi hayata bağlayan, gerçekten yapmak istediğiniz şeyler neler bu hafta bunları düşünün. Değnek Dörtlüsünün temsil ettiği huzur, kutlama ve güven enerjisine odaklanmak, bu konularda düşünmeyi, yazmayı, meditasyon yapmayı kolaylaştıracaktır.

İkinci kartımız Steven Farmer’ın Earth Magic Oracle destesinden. Ağaç~Topraklanma, genel anlamda üzerimizde biriken negatif enerjileri, düşünceleri, korkuları, endişeleri topraklanma yolu ile doğaya salıvermeyi, köklenmeyi ve ayaklarımız üzerinde yere sağlam basmayı, doğa ile bir olmayı temsil eder. Bu hafta dengenizi bozan, dünya ile bağlantınızı kesintiye uğratan, enerji

Dikkati dağılmış, bedeninizin içerisinde değilmiş gibi hissediyorsanız, bu ruhsal ve bedensel dengenizin bozulduğuna dair bir işaret olabilir. İnsanlar kendilerini betonların arasına hapsettikçe, doğa ile bağını kopardıkça daha yalnız, mutsuz, dengesiz oldular, neyse ki günümüzde bu tehlikeli durumu farkedip önüne geçmeye çalışan çok insan var. Bu hafta onlardan biri olmayı hedefleyebilirsiniz. 🙂 Çıplak ayaklarla toprağa basmak, bir ormanda ya da korulukta yürüyüşe çıkmak, zaman ve mekan sıkıntınız varsa en azından bir parkta oturmak size iyi gelecektir. Bir ağaca dokunmak bile kendi bedeninizin önemini ve kıymetini hatırlamanız için yeterli.

Bu hafta özellikle topraklanma ve arınma çalışmaları yapın, daha önce yapmadıysanız deneyin, bir süredir ihmal ediyorsanız bu kartı yeniden düzenli olarak başlamanız gerektiğine dair bir hatırlatıcı olarak düşünün. Ayak tabanlarımızın hemen altında, bizleri yeryüzüne bağlayan çakralarımız vardır, bunlar bizim yerin derinliklerine uzanan eterik köklerimizdir. Pek çok kaynakta bu çakralarımız “Earth Star” (Yeryüzü Yıldızı) olarak da anılır. Topraklanma çalışmalarının temel mantığı, Tepe (Taç) çakramızdan başlayarak bütün çakralarımızı arındırmak, dengelemek ve özellikle ayak tabanı ve altındaki çakraların tıkanıklığını gidermek, “ayakları yere sağlam basmak” atasözünü hem maddi hem manevi anlamda hayaya geçirmektir.

Topraklanmak en kolay ve en etkili arınma-dengelenme yöntemlerinden biridir. Pek çok farklı şekillerde topraklanabilirsiniz, buraya tıklayarak birkaç örnek bulabilirsiniz. 🙂

Üçüncü kartımız Eckhart Tolle’ün Yeni Bir Dünya destesinden. Bu hafta üzerinde düşünebileceğimiz uyanış mesajımız şu: “Çoğu insan düşüncelerine öyle dalmış, kafasındaki seslerle öyle özdeşleşmiştir ki, artık içlerindeki canlılığı hissedemez. Bedenimize can veren hayatı, kendi hayatınızı hissedememek en büyük mahrumiyetinizdir.” Egomuzun sesi bazen öylesine bastırır ki içsel müziğimizi, evrenle ahenk içerisinde olan bu içsel müziği unuturuz, kendimizi ördüğümüz duvarların içine hapsederiz, kendi bedenimizin içinde adeta mahkumiyeti yaşarız ve içimizdeki canlılığı hissetmekten mahrum kalırız.

Haftanın diğer kartları ile bağ kurarak düşünecek olursanız mesaj çok anlamlı. İçimizdeki canlılığı, içsel müziğimizi hissetmek için egomuzla barışmalıyız. Bunun için Değnek Dörtlüsü ve Ağaç kartlarının temsil ettiği enerjileri, değerleri ve motivasyonu hayatımıza dahil ederek işe başlayabiliriz.

Dengeli, müzikli ve farkında bir hafta diliyorum, herkese sevgilerimle!

~Deniz Gaia

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s